Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Klopp rüzgarı esti

Premier Lig’deki ilk resmi sınavında Tottenham ile 0-0 berabere kalan Liverpool’un çiçeği burnunda hocası Jürgen Klopp, basınından taraftarına kadar Ada’yı fethetti. Kısa süredeki değişim KOP tribünlerinin ‘şampiyonluk’ hayallerini canlandırdı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SON basın toplantısında, “Romantiğim, bir futbol romantiği ama tarihle daha çok ilgileniyorum” diyen Jürgen Klopp, Liverpool taraftarlarını oynattığı futbolla da mest etti. Mücadele 0-0 sona ermesine rağmen Klopp, gelecek için umut verdi.
Alman teknik adam maça gelişinden, saha kenarındaki tavırlarına kadar eski günlerine dönüş sinyali verirken, Liverpool’un futbolundaki kısa süredeki değişim KOP tribünlerinin “şampiyonluk” hayallerini yeniden canlandırdı.

ORIGI’YE ÖZEL İLGİ GÖSTERDİ

LIVERPOOL’un başında ilk maçına Tottenham karşısında çıkan Jürgen Klopp’un oldukça keyifli olduğu gözlendi. Eşofmanlarını üzerine çeken Klopp, kol çantası ve minik bavuluyla White Hart Lane’in yolunu tuttu. Stada girer girmez basın mensuplarına “Günaydın” diye seslenen Klopp, ardından takımıyla özel bir toplantı yaptı.
Yardımcılarıyla birlikte sahaya çıkarak çimleri kontrol eden Klopp, Daniel Sturridge’in yerine şans verdiği Origi ile de yakından ilgilendi. İkilinin saha içindeki kahkahaları objektiflere yansıdı.
Maç öncesi düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Klopp, “Beklentileri gerçek bir seviyede tutmamız gerekiyor. Atacağımız adımları hissederek gerçekleştirmeliyiz. İlk saniyeden son dakikaya kadar futbolumuzdaki zihniyet değişimini görmek istiyorum. Fiziksel olarak çok çalışmak zorunda değilsiniz mühim olan taktiksel olarak düşünebilmeniz” dedi.
Klopp, “Fikirlerim Brendan Rodgers’tan daha iyi değil. Tabii ki farklı düşüncelerim var; bu nedenle zamana ihtiyacım var. Bu büyük bir meydan okuma. Liverpool’un teklifini kabul ederek kumar oynadığımı düşünenlere katılmıyorum. Çünkü kumarbaz değilim. Başka hiçbir kulüple temasım olmadı. Gazete haberlerini kolay okuyabilen biri değilim. Planım yoktu ve Liverpool’dan teklif aldım. Ne hissettiğimi düşündüm, kararımı verdim. Şimdi buradayım ve Tottenham’a karşı kazanarak başlamak istiyorum” diye konuştu.

‘BiZ iNANIYORUZ’

KARŞILAŞMAYA gelen Liverpool taraftarları Klopp’a büyük destek verdi. Jürgen Klopp’un, “Normal biriyim” sözünü de unutmayan taraftarlar, “Normal biri, asla yalnız yürümeyeceksin” pankartı açmayı da ihmal etmedi. Taraftar forumlarında da, “Klopp bu tarzıyla taraftar gruplarını birleştireceğe benziyor” ifadeleri en çok konuşulan konu oldu.

İNGİLİZLER HAYRAN KALDI

KLOPP’un oynattığı futbol, İngiliz basınından tam not aldı. Liverpool’un deplasmanda ve sahaya önemli eksiklerle çıkmasına rağmen harika bir futbol oynadığına dikkat çekildi.
Ada basınında Klopp için öne çıkan yorumlardan bazıları şöyle...

BEN BURROWS (DAILY MİRROR):
İlk 25 dakika harika bir Liverpool vardı. Gegenpressing ekolü etkisini gösterdi ve Tottenham taraftarlarını susturmayı başardı. Başka bir gün Liverpool rahat kazanabilirdi. Açıkçası Jürgen Klopp yönetiminde yeni bir başlangıç yapan Liverpool’un daha iyiye gitmesi yakındır.

ROB DRAPER (DAILY MAIL):
JÜRGEN KLOPP golsüz beraberliğe rağmen Premier Lig’e parlak bir başlangıç yaptı. İlk yarıda Alman esintilerini gördük; ama ikinci devre daha oyunu tutmak isteyen bir anlayışla puan almak istedi. İsteğini ve duygularını fazlasıyla dışarıya yansıttı.

DARREN RICHMAN (DAILY TELEGRAPH):
KLOPP ve öğrencileri White Hart Lane’de çalışkan görüntü çizdi ama golsüz beraberlikten kurtulamadı. Sert geçen maçta ilk yarıda beklentileri karşılayan Liverpool vardı. ‘Normal biri’ iyi iş çıkardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz