« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kleberson şoku

Antrenmanda ayak bileği burkulan Brezilyalı yıldızın, Bolton ile oynanacak UEFA Kupası maçına yetiştirileceği açıklandı. Kleberson gibi Youla’da ülkesinden sakat döndü. Golcünün de bu hafta forma giymesinin zor olduğu belirtildi.

Erhan GÜVEN
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş’ta, ülkelerinden sakat olarak dönen Brezilyalı futbolcu Kleberson ile Gineli Youla, Kayserispor maçında forma giyemeyecek. Gine Milli Takımı’nda yer alan Youla’nın, Botswana ile oynanan ve 2-1 kazandıkları milli maçta, izinli olarak gittiği Brezilya’dan dönen Kleberson’un da ülkesinde antrenman yaparken sakatlandıkları açıklandı.

Belinden sakatlanan golcü oyuncunun dün MR’ı çekilirken, Kayserispor maçında oynamasının çok zor olduğu açıklandı. Brezilya’da, kendisine verilen antrenman programını uygularken sağ ayak bileğinden sakatlandığı açıklanan Kleberson’un Kayserispor maçında forma giyemeyeceği belirtildi. Yıldız oyuncunun Bolton ile yapılacak maça yetiştirileceği ifade edildi.

Sergen’in de sakatlığı ve Kayserispor maçında forma giyemeyecek olmasının ardından, Youla ile Kleberson’un da sakatlıklarının ortaya çıkması teknik direktör Rıza Çalımbay’ı zora soktu. Öte yandan siyah beyalılar, Kayserispor maçının hazırlıklarını Nevzat Demir Tesisleri’nde sürdürdü. Futbolcular önce kondisyon, ardından pas çalışması ve çift kale maç yaptılar.

Sakatlığı geçen Güven ile hastalığı iyileşen Veysel, milli maçlar sebebiyle Mısır’a giden ve önceki gün dönen Ahmed Hassan antrenmana katılırken, Sergen Yalçın ise sakat olan Kleberson ile birlikte koşu yaptı. Siyah-beyazlılar bugün yapacakları antrenmanla Kayserispor maçının hazırlıklarını sürdürecek. Çalışmaya milli oyuncular katılmayacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler