Gündem Haberleri

  Klasik otomobiller Bodrum'da buluştu

  BODRUM, (DHA)
  19.05.2011 - 21:43 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’da yarın başlayacak 14’üncü Bodrum Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi’ne katılacak olan otomobiller görücüye çıktı. Bodrum kalesi ve İskele Meydanı’nda turlayan klasik otomobiller yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

  Bodrum’da Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası, 21’inci Yüzyıl Klasik Otomobil Kulübü ve Bodrum Klasik Otomobil Kulübü’nün destekleriyle 20- 21 Mayıs tarihlerinde yapılacak 14’üncü Bodrum Tarihi Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi öncesinde 36 klasik otomobil Bodrum Kalesi ve İskele Meydanı’nda görücüye çıktı. Yarışmanın tek kadın sürücüsü olan Esra Hacısalihoğlu, 1977 model Mercedes marka otomobili ile 4 yıldır yarışmaya katıldığını ve iddialı olduğunu söyledi. Yerli ve yabancı turistin ilgi gösterip hatıra fotoğrafı çektirdiği klasik otomobiller arasında en büyük ilgiyi Türkiye’de yaşayan ve 14 yıldır aralıksız olarak yarışmaya katılan İngiliz Anthony Wilson’un 1934 model Bentley marka otomobili gördü.

  21’inci Yüzyıl Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Aydın Harezi, "14 yıldır aralıksız düzenlediğimiz ve ilçede festival havası estiren yarışmaya İran, İngiltere, Yunanistan ve Türkiye’den klasik otomobil tutkunlarını Bodrum’da buluşturuyoruz. Klasik otomobiller, hem yarışacak hem de turizm sezonu öncesinde kentin tanıtımında önemli rol oynayacak" dedi. Harezi yarışmaya 1934 -1970 arasındaki İngiliz, Alman, İtalyan, İsveç ve Fransız otomobillerin katılacağını söyledi.

  Klasik otomobiller yarın sabah 09.00’da Yalı Beldesi’ndeki Sea Garden Tatil Köyü’nün önünden start alarak 250 kilometrelik Bodrum-Didim-Bodrum etabında yarışacak.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı