KKTC'nin en iyi oteli seçildi

Hürriyet Haber
17 Şubat 2011 - 09:50Son Güncelleme : 17 Şubat 2011 - 09:50

Konaklama yapılan tesislerin tatilcileri tarafından puanlanan ''otelpuan.com'' tarafından verilen ödüllerle 2010 yılının en beğenilen turizm tesisleri belli oldu. KKTC'de yer alan tesislerden beş yıldızlı Mercure Otel Girne, ''En İyi Kıbrıs Tesisi'' ödülünün sahibi oldu.

Bin 954 otel ile ilgili toplam 186 bin 495 görüşün yer aldığı otelpuan.com ödülleri 3. kez sahiplerini buldu.

Dört ayrı kategoride dağıtılan ödüllerden, ''En İyi Kıbrıs Tesisi'' kategorisi ödülüne ''Mercure Hotel Girne'' layık bulundu.

Girne'de 50 bin metrekare alan üzerine inşa edilen otelin 299 odası ve 648 yatağı bulunuyor.

Serenas Group ve Mercure Otel Girne Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fethi Gürbüz, bu ödülün otellerinde konaklama yapan misafirlerin beğenilerini yansıttığı ve özgür görüşleriyle puanladıkları bir platformdan geliyor olması dolayısıyla daha da anlamlı olduğunu söyledi.

KKTC'nin önemli bir turizm potansiyelini olduğunu belirten Gürbüz, şu değerlendirmelerde bulundu:

"2010'da yaklaşık 400 bin turistin ziyaret ettiği Kuzey Kıbrıs, bu yıl 500 binden fazla misafir ağırlayacak. Bu da adaya 30 milyon Euro ek girdi sağlayacak. Son günlerde Hollanda, Almanya ve İran'dan yoğun talep alıyoruz."

Gürbüz, 2011 yılının Türkiye'de ''Kuzey Kıbrıs Yılı'' ilan edilmesiyle ilgili olarak da ''Bu, turizmin gelişmesi açısından önemli bir adım olacaktır'' dedi.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı