« Hürriyet.com.tr
MENÜ

KKTC'li gençler alkışlandı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Cumhuriyet Kupası'nı KKTC 14 Yaş Altı Milli Takımı ve Beşiktaş U14 takımı kazandı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

KKTC Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Genel Koordinatör Yılmaz Balcı ve beraberindeki heyeti TFF İstanbul İl Başkanı Yemen Ekşioğlu, Ali Düşmez, Adem Mat, Yetkin Karakaş, Ufuk Tatar, Ahmet Şahin karşıladı. KKTC'den gelen gençler dün Beşiktaş Genç takımı ile yaptıkları karşılaşmada sergiledikleri futbolla alkışlandılar ve faır playy örneği sergilediler.

UEFA tarafından tüm spor birimlerine ambargo konulan KKTC'yi tanıyan Türkiye Futbol Federasyonunun daveti üzerine 21 futbolcudan oluşan ekiple İstanbul'a geldiklerini belirten Genel Koordinatör Yılmaz Balcı "Teknik direktör Ahmet Ogan ve antrenör Cenker Kaya ile oyuncularımız Türkiye'ye gelmekten çok mutlular. KKTC yıllardır kendi kabuğunda kavruldu. Türkiye'nin kucak açması ve Futbol Federasyonunun sahiplenmesi bizleri mutlu etti. KKTC Genç karması dün saat 15.30'da ilk maçını TFF Karması ile Selimiye Stadı'nda yaptı. Bugün ise saat 15.00'de Fulya şan Öktem Tesislerinde Beşiktaş ile oynayacak

 


İlişkili Haberler