« Hürriyet.com.tr
MENÜ

KKTC'de Viva World Cup

İngiliz The Times gazetesi Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenecek diplomatik olarak tanınmayan uluslar kupası haberine şu ifadelerle başlıyor: FIFA Dünya Kupası’nı boşverin, onun yeni rakibi KKTC'deki VIVA Dünya Kupasını izleyin.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Almanya 2006 dünya kupasına bilet bulamıyor musunuz? Dünya kupasının açgözlü futbolcular ve teknik adamlarla dolu stadların sponsorlardan geçilmediğini mi düşünüyorsunuz? O halde FIFA Dünya Kupası’nı boşverin onun yeni rakibi VIVA Dünya Kupasını izleyin.”

İngiliz The Times gazetesi Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenecek diplomatik olarak tanınmayan uluslar kupası haberine bu ifadelerle başlıyor. Gazete turnuvaya 8 ülkenin katılmasının beklendiğini ve maçların Kasım ayında yapılacağını yazıyor. Turnuvaya katılacak ülkelerin tam listesinin Güney Kıbrıs’ın engellemelerinden korkulduğu için henüz açıklanmadığı ifade ediliyor. Ancak gazete turnuvaya katılması beklenen ülkelerin arasında Çeçenistan, Tibet, Batı Sahara ve Okitanya’nın olmasının beklendiğini yazıyor.

KKTC Futbol Federasyonu başkanı Cengiz Uzun da yaptığı açıklamada “Bu turnuvadan finansal açıdan hiçbir beklentimiz yok amacımız ülkemizin sesini duyurmak. Kimse bizim ülkemizi tanımıyor ama bu turnuva insanlarımıza Biz burada yaşıyoruz!! Diye haykırma şansı veriyor” diyor.

Turnuvanın organizatörlerinden Fransız Jean Luc Kit de “Dünyada tüm insanların ve her ulusun politik müdahaleler olmadan futbol oynama hakkı vardır” açıklamasını yapıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz