Gündem Haberleri

GÜNDEM

  KKTC'de terör örgütüne kınama

  A.A.
  08.10.2007 - 20:57 | Son Güncelleme:

  Dernekler, Türk ulusuna sabır ve başsağlığı dilerlerken, “Kuzey Irak'taki terörün kaynağının kökünü kurutmak için artık harekete geçilmesi” gerektiği görüşününü bildirdiler.

  Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği Genel Başkanı Vural Türkmen, PKK terörünü kınadı.

  Türkmen, Genelkurmay Başkanlığı'na gönderdiği mesajda, “vatan savunmasında görev alan gençlerin insanlık dışı yöntemlerle PKK'nın cani teröristleri tarafından vahşice şehit edilmesinin yüreklerini parçaladığını” dile getirdi.

  Türkmen, “Bu vahşetin bir an önce son bulmasını diler, şehitlerimize Tanrı'dan rahmet, başta aileler olmak üzere Türk Silahlı Kuvvetleri'ne, Türk milletine sabır ve başsağlığı dileriz” ifadesini kullandı.

  KIBRIS TÜRK PLATFORMU: “YÜREKLERİMİZİ DAĞLADI”

  Kıbrıs Türk Platformu da, son 24 saat içinde Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu 15 kişinin, teröre karşı verilen mücadelede şehit düşmesinin yürekleri dağladığını kaydetti.

  Kıbrıs Türk Platformu'ndan yapılan açıklamada, “Türkiye'yi bölmeyi amaçlayan PKK terörüyle, bu teröre finans ve lojistik destek sağlayan, bu teröristleri koruyan, sözde stratejik ortaklarımız ile AB üyesi bazı ülkeleri de lanetliyoruz” ifadeleri yer aldı.

  “Kıbrıs Türk Platformu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücünü, güvenini ve caydırıcılığını yıpratmayı amaçlayan dış odaklara gereken yanıtın artık ivedilikle verilmesi gereğine inandığı” kaydedilen açıklamada, “Türkiye Cumhuriyeti'nin, ordusu, milleti, hükümeti ve TBMM'siyle tek bir yürek olup, Kuzey Irak'taki terörün kaynağının kökünü kurutmak için artık harekete geçmesi” gerektiği bildirildi.

  KIBRIS TMT DERNEĞİ: “PKK'YI LANETLİYORUZ”

  Kıbrıs Türk Mukavamet Teşkilatı (TMT) Derneği ise, Türkiye'de askerler ve sivil halkı hedef alan terör örgütü PKK'yı “lanetlediklerini” belirtti.

  Dernek başkanı Yılmaz Bora, yaptığı açıklamada, “13 askerin şehit edilmesinin ve hain saldırıların bayram öncesi ve mübarek Ramazan ayında gerçekleştirilmesi, bu lanet örgütün insanlıktan ve dinimizden uzak canavar ruhlu olduğunu göstermektedir. Bu örgütü bir kere daha lanetliyoruz” dedi.

  Bora, “örgütün gücünü nereden aldığını ve arkasında kimlerin bulunduğunu ulusun dikkate almasının ve bir an önce gereğini yapmasının kaçınılmaz olduğunu” kaydetti.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı