Dünya Haberleri

DÜNYA

  KKTC'de dinamit paniği

  Ömer BİLGE / LEFKOŞA
  17 Eylül 2015 - 11:53Son Güncelleme : 17 Eylül 2015 - 11:53

  KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da bu sabah bir çöp kutusu içinde iki ayrı düzenek halinde dinamit lokumları bulundu. Bomba imha ekipleri düzeneği etkisiz hâle getirirken, mesai saati öncesinde meydana gelen olay, başkentte trafiğin tıkanmasına ve paniğe yol açtı.

  Bomba düzeneğini, Lefkoşa belediye temizlik ekipleri sabah saat 07.00 civarında, başkentin ana caddesine çıkan bir sokağın köşesindeki çöp konteyneri içinde buldu. Polis, mesai saatleri öncesinde trafiğin yoğun olduğu bir saatte bulunan bombayı imha etmek için yolu kapattı.

  Bomba imha ekipleri, dinamit lokumları üzerindeki düzeneği etkisiz hale gelirdi. Yetkililer düzeneğin basit olduğunu ve gelişi güzel çöp kutusuna atıldığını belirtti. Polis olayla ilgili yol üzerindeki işyerlerine ait güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

  KKTCde dinamit paniği

  HALK ALIŞIK DEĞİL
  KKTC’de halkı, bugüne kadar benzeri yaşanmaması nedeniyle bomba olaylarına alışık değil. Lefkoşa’da bulunan bomba, Türkiye’de artan terör olayları nedeniyle paniği artırdı. Üniversitelerde yaz tatilinin sona ermesi ve Türkiye’den çok sayıda öğrencinin Ada’ya gelmesi, farklı spekülasyonlara yol açtı. Bomba düzeneğinin KKTC bayrağına sarılı olduğu da iddia edildi ancak doğrulanmadı.

  Etiketler: bomba , kktc , Lefkoşa , bomba paniği
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı