Gündem Haberleri

GÜNDEM

  KKTC'de cezaevi yangını

  Hürriyet Haber
  03.10.2008 - 20:10 | Son Güncelleme: 03.10.2008 - 20:59

  KKTC İçişleri Bakanı Özkan Murat, Lefkoşa Merkez Cezaevi'nde kimi mahkumların, yatak şiltelerini yakarak çıkardığı yangının tamamıyla kontrol atına alındığını ifade ederek, yangının, bir mahkuma verilen disiplin cezasını protesto etmek amacıyla çıkartıldığını açıkladı.

  Özkan Murat, cezaevindeki incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, “bir disiplin cezasına tepki olarak çıkarılan yangınlarda, yaralanan veya dumandan zehirlenen herhangi bir mahkum bulunmadığını, kimsenin burnunun bile kanamadığını” söyledi.

  “Fazla büyütülecek birşey olmadığını ve herhangi bir sağlık sorunun bulunmadığını” ifade eden Murat, olayın, bir mahkuma verilen disiplin cezasını protesto amacıyla, bir grup mahkumun yatak şiltelerini koridorda yakmasıyla geliştiğini, yangını çıkaranların da anında avluya çıktıklarını, yangından ve dumandan zehirlenen olmadığını bildirdi.

  Olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğünü ve herşeyin kontrol altında olduğunu belirten Murat, bu akşam 30 kadar mahkumun odasının değiştirileceğini kaydetti.
  Çevik kuvvet polisini, cezaevine önlem amaçlı olarak kendilerinin çağırdığını, ancak bir müdahale olmadığını dile getiren Murat, cezaevi kapısında bekleyen
  mahkum yakınlarına, “herhangi bir sorun yok, merak etmeyin” mesajını verdi.

  Murat, olaya karışan mahkum sayısıyla ilgili bir soru üzerine de, “Belki 3, belki 5, ben onu bilemem” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı