Dünya Haberleri

DÜNYA

  KKTC'de barış duası

  Hürriyet Haber
  17 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mart 1999 - 00:01

  Güney Kıbrıs'ta bölücü terör örgütüne destek gösterileri düzenlenirken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ilginç bir barış ayinine evsahipliği yaptı. 2'inci Dünya Savaşı'nda Hiroşima'ya atom bombası atılmasından sonra kurulan Dünya Barış Duacıları Örgütü dün Lefkoşa'da dünya barışı için dua etti.

  Geleneksel Japon giysileri içindeki 20 örgüt üyesi, Lefkoşa'nın merkezinde bulunan 10'uncu Yıl Parkı'na üzerine değişik dillerde ‘Dünyada Barış Daim Olsun’ sloganının yer aldığı ‘Barış Direği’ni dikti. Örgüt Başkanı Masami Saionji, törende yaptığı konuşmada Japonya'dan getirilen bu direğin, insanlara sürekli olarak barışı hatırlatacağını söyledi. Dünyanın birçok noktasına yüzbinden fazla ‘Barış Direği’ diktiklerini belirten Saionji, insanlığı ancak barış ve sevginin kurtarabileceğini vurguladı.

  Dünya Barış Duacıları Örgütü'nün halkın yoğun ilgisini çeken gösterisi konuklara, kimonolu bir kadının hazırladığı geleneksel bitki çaylarının dağıtılmasıyla devam etti. Daha sonra 190 ülkenin adı tek tek okunarak ‘Dünyada Barış Daim’ olsun sloganı kalabalığa tekrarlattırıldı. KKTC'ye bir turizm şirketinin girişimiyle gelen Dünya Barış Duacıları Örgütü üyeleri bugün adadan ayrılacak.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı