Gündem Haberleri

  KKTC Toplumsal Direniş Bayramı'nı kutluyor

  Hürriyet Haber
  01.08.2006 - 16:35 | Son Güncelleme:

  KKTC'de 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı bugün törenlerle kutlanıyor.

  Kıbrıs Türk tarihinde önem taşıyan üç ayrı tarihi olayın yıldönümünü ifade eden Toplumsal Direniş Bayramı'nda, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının (GKK) kuruluşunun 30'uncu, Türk Mukavemet Teşkilatının (TMT) kuruluşunun 48'inci ve Kıbrıs'ın Türkler tarafından fethinin 435'inci yıldönümleri kutlanıyor.

  Lefkoşa'daki kutlamalar çerçevesinde, Atatürk Anıtı ve Şehitler Anıtı önünde tören yapıldı. Törenlere katılanlar daha sonra, Kıbrıs Türk Mücahitler Derneği Genel Merkezini ziyaret etti.

  Atatürk Anıtı ile Şehitler Anıtı'ndaki törenlere, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Tevfik Özkılıç, GKK Komutanı Yardımcısı Tuğgeneral Salih Cengaver Cem, Gençlik ve Spor Bakanı Özkan Yorgancıoğlu, siyasi parti yetkilileri, dernek ve kuruluşların temsilcileri ile sivil ve askeri yetkililer katıldı.

  Törenlerde anıtlara çelenkler konuldu, Anıt Özel Defteri Tümgeneral Özkılıç tarafından imzalandı.
  GKK Komutanı Tümgeneral Özkılıç, özel deftere şunları yazdı: “Kıbrıs Türkü, ilkeleri ve amaçları doğrultusunda kurduğu cumhuriyeti ileriye götürmek ve sonsuza kadar yaşatmak arzu ve kararlılığındadır.
  Güvenlik Kuvvetleri mensubu olarak bizler, her tür şart altında yılmadan KKTC bayrağını sonsuza kadar bu topraklar üzerinde dalgalandıracağız. Size olan şükranlarımızı ve ülkemize olan bağlılığımızı bir kez daha belirtiyor, manevi huzurunuzda bir kez daha eğiliyoruz.”

  1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı kutlamaları çerçevesinde, KKTC genelindeki anıtlarda da törenler düzenlendi. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı