Dünya Haberleri

  KKTC’li siyasiler: ‘Besleme değiliz’

  Hürriyet Haber
  14.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  KKTC’deki siyasi parti temsilcileri, Türkiye’yi eleştiren protestoculara “besleme” diyen Başbakan Tayyip Erdoğan’ı eleştirdi. Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri “Ne olur bize besleme demeyin” derken, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Sabit Soyer “Kıbrıs Türkü kimsenin maskarası değildir” diye konuştu.

  Kıbrıs Türk Kültür Derneği, Dernek Merkezi’nde KKTC ile Türkiye arasındaki son dönemde yaşanan ilişkileri değerlendiren bir panel düzenledi. Panele katılan KKTC siyasileri şunları dile getirdi:

  Ertuğrul Hasipoğlu (UBP Genel Sekreteri): Bir kaşık suda fırtınalar koparılıyor bu ülkede. Her istiklal mücadelesinde vatanına ihanet edenler vardır. Ama bunu emsal alarak bütün toplumu yargılamak çok yanlış. Biz ana evlat ilişkimizi, sıkıntılarımızı kapalı kapılar ardında konuşmalıyız.

  Ferdi Sabit Soyer (CTP lideri): Birbirimize gönül gözüyle bakıyoruz. Şimdi gönül gözlerinde bir kaş çatma ve yaşarma var. 1985’te Turgut Özal Kıbrıs’a geldi, “Üretip de ne yapacaksınız, alıp satın” dedi. Tesisler kapandı.

  Mehmet Çakıcı (TDP lideri): Kuzey Kıbrıs’a dünyadan posta bile bilinmeyen adres olarak geliyor. İtfaiyem, polisim bana ait değil. Ben devletsem devlet olmalıyım. Birkaç tane pankarttan yola çıkarak bütün bir halkın değerlendirilmesi yanlış.

  Serdar Denktaş (DP lideri): KKTC’yi ayrı eve çıkan bir evlat gibi düşünün. Evladın evden ayrılmasıyla anne ve babasına sevgisi azalmaz. İlişkimiz son günlerde al- ver ilişkisi gibi Türkiye kamuoyuna yansıtılmakta. Sayın Başbakanın söylediği sözü hiçbir Kıbrıs Türkü kabul etmez.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı