« Hürriyet.com.tr
MENÜ

KKTC’den dostluk çağrısı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener ve Başkan Vekili Lutfi Arıboğan, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Ömer Adal’ın davetlisi olarak KKTC’de temaslarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer ile de bir araya gelen TFF heyeti Kıbrıs futbolu hakkında bilgi aldı. TSYD Başkanı Esat Yılmaer’in de aralarında bulunduğu ekip bugün saat 17.00’de KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ile bir araya gelecek.

Başbakan Sabit Soyer, Ada’da spora uygulanan ambargoyu, "Bir havuzda yarışan genç, denize ve okyanusa açılamazsa bunun bir heyecanı ve hevesi kalmaz" sözleriyle dile getirirken, hükümet olarak federasyon ve dernekle yapılan görüşmelerde bu düşünceden yola çıkarak, İngiltere’de kupa finali maçları yapmaya başladıklarını anlattı. Soyer, "Temennim, gelecekte Türkiye’nin önde gelen takımlarını Kıbrıs’ta görmektir. Hatta Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs Türk ve Rum takımlarının bir turnuvada yer alması, böylece işbirliğini, dostluğunu, sporu ve centilmenliği herkese göstermesidir" diyerek dostluk çağrısında bulundu.

TSYD Başkanı Esat Yılmaer ise, KKTC’ye sorunları çözebilmek umuduyla geldiklerini belirterek, izolasyonlar altında spor yapmanın kötü bir durum olduğunu dile getirdi, Kıbrıs Türk sporunu uluslararası arenaya taşımayı ümit ettiklerini söyledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler