ANTALYA HABERLERİ

KKTC Başkan Yardımcısı Serdar Denktaş Muratpaşa'da

DHA
29.04.2017 - 12:15Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KKTC Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Muratpaşa Belediye Başkan Ümit Uysal'ı ziyaret etti.

Konyaaltı Gençlik Derneği (KONGED) davetlisi olarak Antalya'da bulunan KKTC Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Denktaş, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı makamında ziyaret etti. KKTC Antalya Temsilcisi Münir Korman, KONGED Başkanı Alper Alveroğlu ve yönetim kurulu üyelerini eşlik ettiği Başkan Yardımcısı Denktaş, ziyaret öncesi Başkan Uysal'la Muratpaşa'da, Kıbrıs mücadelesi anısına yaptırılan parkları ziyaret etti.

BABASININ ADININ VERİLDİĞİ PARKTA

KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın adı verilen ve heykelinin yer aldığı parkın gezilmesinin ardından Uysal ve Denktaş, Kıbrıs mücadelesinin simge isimlerinden Fazıl Küçük'ün heykeliyle birlikte Kıbrıs şehitleri anısına yaptırılan abidenin de yer aldığı Kıbrıs Türk Şehirleri Parkı'na geçti.

Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, ziyaretlerin ardından Muratpaşa Belediyesi'ne geçti. Serdar Denktaş ve beraberindeki heyeti, Belediye Başkan Yardımcıları Erol İşbilen, İbrahim Cephaneci, Hasan Kaçmaz ve Belediye Meclis Üyesi Mimar Sinan Özkan karşıladı.

'DAHA SIKI SARILMAMIZ LAZIM'

Başkan Uysal, günün anısına üzerinde Antalya'nın simgelerinden tarihi Üç Kapılar motiflerini yer aldığı bir plaketi Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş'a takdim etti.

Başkan Uysal, ziyaretleri dolayısıyla Denktaş'a teşekkürlerini dile getirirken “Kıbrıs davasına hizmet etmiş insanlarını izini sürmek lazım. Çeşitli yorumlar yapılıyor ancak uzun yıllara yayılan bir gerçek ve bu gerçek içinde insanlarının yaşayarak öğrendikleri ve izledikleri bir çizgi var. Bu çizginin esas alınması gerektiği çok açıktır" diye konuştu.

Başkan Uysal sözlerini "Birbirimize daha sıkı sarılmamız lazım" diyerek tamamlarken, Başkan Yardımcısı Denktaş ise ev sahipliği ve açıklamaları dolayısıyla Başkan Uysal'a teşekkür etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden KKTC Başkan Yardımcısı Serdar Denktaş Muratpaşa'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KKTC Başkan Yardımcısı Serdar Denktaş Muratpaşa'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı