Gündem Haberleri

GÜNDEM

  KKTC Başbakanı Küçük, Londra'ya gidiyor

  A.A.
  20 Mayıs 2011 - 13:47Son Güncelleme : 20 Mayıs 2011 - 13:47

  KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Kıbrıs Türk Cemiyeti'nin 60. kuruluş yıldönümü etkinliklerine katılmak üzere pazartesi günü Londra'ya gidecek.

  KKTC Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden verilen bilgiye göre Başbakan İrsen Küçük, aynı gün “KKTC'deki Son Siyasi Gelişmeler” konulu konferansa katılarak konuşma yapacak.

  Kıbrıs Türk toplumunun temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları ile de bir araya gelecek olan Başbakan Küçük, salı günü de İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi'nin binasının açılışını yapacak.

  Kıbrıs Türk Cemiyeti'nin 60. kuruluş yılı nedeniyle Grand Palace'ta verilecek baloya şeref konuğu olarak katılacak olan Küçük, Londra'da bazı basın kuruluşlarının temsilcileriyle de görüşecek.

  Başbakan Küçük'ün eşi Gülin Küçük de perşembe günü KKTC Londra Temsilcisi'nin eşi Sevhal Köprülü'nün onuruna düzenleyeceği çaya katılacak.

  Temaslarını tamamlamasının ardından 27 Mayıs'ta Londra'dan ayrılacak olan Küçük, özel bir nedenle iki gün İstanbul'da kaldıktan sonra 29 Mayıs'ta KKTC'ye dönecek.

  Başbakan İrsen Küçük'e Londra ziyaretinde eşi Gülin Küçük, Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Leman Aslım ve AB Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Erhan Erçin eşlik edecek.

  Bu arada, KKTC Bakanlar Kurulu, bugün Başbakan İrsen Küçük başkanlığında toplandı.

  Başbakan Küçük, toplantı öncesinde yaptığı açıklamada, rutin toplantılarını çarşamba günü yapan Bakanlar Kurulu'nun, önümüzdeki hafta yapacağı Londra ziyareti nedeniyle çarşamba günü toplanamayacağı için, bugün bir araya geldiklerini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı