KARS HABERLERİ

KKDGC 2’nci Başkanı Daşdelen’in Kars’ın Kurtuluşu Mesajı

IHA
30.10.2015 - 13:08Son Güncelleme :
KKDGC 2’nci Başkanı Daşdelen’in Kars’ın Kurtuluşu Mesajı
IHA

Kars Kuzeydoğu Gazeteciler Cemiyeti (KKDGC) 2. Başkanı Ercüment Daşdelen, “Ne mutlu ki ay yıldızlı bayrağımız 95 yıldır Kars Kalesi’nde dalgalanıyor” dedi.
Daşdelen, Kars’ın düşman işgalinden 95’nci kurtuluş yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, tarih 30 Ekim 1920’yi gösterdiğinde Kars halkının şehrini Ruslardan geri aldığını söyledi.
Kars Kalesinde 95 yıldır birliğimizin simgesi Al Yıldızlı Türk bayrağının dalgalandığını ifade eden Daşdelen, “Ne mutlu ki ay yıldızlı bayrağımız 95 yıldır Kars Kalesinde dalgalanıyor. Türk bayrağımız birliğimizi temsil ederek Kars Kalesinde yarınlarımızın simgesi gibi dalgalanmaya devam edecektir. Bizler, “Haydi oğlum, haydi git. ya gazi ol ya şehit” diyen bir milletin canı pahasına bu mücadeleyi verdiğini ve esareti hiçbir şekilde kabul etmediğini tüm dünyaya haykırmış dedelerimizin torunlarıyız. Kars, kurtuluşu ile birlikte TBMM’nin kazandığı ilk tarihi zafer olarak yerini almıştır. Yüce Türk milleti ve onun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri ulu önder Atatürk’ün gösterdiği yolda, onun ilke ve inkılapları doğrultusunda, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak azim ve kararlılığındadır” diye konuştu.
Daşdelen, Serhat şehrimiz Kars’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bütünlüğünün, milli birlik ve bütünlüğümüzün simgesi olduğunu sözlerine ekledi.
Daşdelen, ayrıca Kars’ın Kurtarılmasında başta Kazım Karabekir paşa olmak üzere şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazilerimize de şükranlarını sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kars haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kars ilinden KKDGC 2’nci Başkanı Daşdelen’in Kars’ın Kurtuluşu Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KKDGC 2’nci Başkanı Daşdelen’in Kars’ın Kurtuluşu Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı