Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kızların çılgınlığı

  Hürriyet Haber
  11 Mart 1998 - 00:00Son Güncelleme : 11 Mart 1998 - 00:01

  Kayseri Sümer Lisesi'nde yatılı okuyan 3 kız öğrenci yurttan izinsiz çıkıp nöbetçi öğretmene yakalanınca intihara kalkıştı.

  Lise birinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki A.T., pazar akşamı, haftasonunu geçirdiği Osman Düşüngel Yetiştirme Yurdu'ndan okula döndüğünde dolabının anahtarını unuttuğunu anladı.

  İlaç içtiler

  İddiaya göre A.T., arkadaşları 15 yaşındaki F.Ş. ve D.B.'yle okuldan ayrılarak, anahtarı almak için yurda gitti. Ancak dönüşte, nöbetçi öğretmene yakalandılar. Öğretmen, öğrencileri disipline vereceğini söyledi. Ceza almaktan korkan 3 öğrenci, önceki gece ecza dolabından aldıkları çeşitli ilaçları içtiler. Olayın farkına varılması üzerine kızlar baygın halde hastaneye kaldırıldı.

  Müdür: Ceza yok

  Tedavi altında tutulan, A.T, F.Ş ve F.A. korktukları için intihar etmeyi düşündüklerini söylediler. Okul Müdürü Mecit Bilgici ise, ‘‘Bu öğrencilerimiz daha önce de kaçma teşebbüsünde bulunmuşlardı. Ortada ne bir disiplin cezası, ne de bir dayak olayı var’’ diye açıklama yaptı.

  Ölümden döndüler

  Lise birinci sınıf öğrencileri A.T., F.Ş. ve F.A., ceza almaktan korkup intihara kalkıştı. 3 genç kız zamanında müdahaleyle yaşama döndü.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı