Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kızları ile kaçan kadın: Öldürülmekten korkuyorum

  Aydın DENİZ / IĞDIR, (DHA)
  18 Ocak 2011 - 11:24Son Güncelleme : 18 Ocak 2011 - 11:23

  IĞDIR’da kocasını terk ettiği ve 4 kızını yanına alarak kaçtığı iddia edilen 5 çocuk annesi Vesile Önder ortaya çıktı. 18 yıllık eşinden, sürekli alkol aldığı, kendilerine şiddet uyguladığı için boşandığını belirten eyen 36 yaşındaki Vesile Önder, "Boşandoığım eşim Ahmet Dündar defalarca beni ve kızlarımı yarı çıplak sokağa attı. Kim böyle biri ile yaşamak ister? Ben de mahkemeye verip boşandım. Ancak boşandığım kocam beni ve kızlarımı ölümle tehdit ettiği için Iğdır’da yaşıyoruz ama sokağa çıkamıyoruz. Kızlarım da bu yüzden okula gidemiyor" dedi.

  Ahmet- Vesile Dündar çifti, 7 bin liralık kredi kartı borcu yüzünden iddiaya göre anlaşarak boşanma kararı aldı. Biri erkek 5 çocuk sahibi Dündar ailesi, yapılan son duruşmada şiddetli geçimsizlik yüzünden ayrıldı. İç dekorasyon işi yapan Ahmet Dündar (43) 9 yaşındaki oğlu Azat’ı alırken, Vesile Önder"in de kızları Sibel, Demet, Sevgi ve Fatoş’la birlikte kaybolduğu ileri sürüldü.

  ’ALKOL ALIP BİZİ DÖVÜYORDU’

  Boşandığı eşi Ahmet Dündar’ın gazetelere, "kandırıldım ve yalnız bırakıldım" diyerek haber yaptırdığını öne süren 1 erkek, 4 kız çocuğu annesi Vesile Önder, eşi tarafından öldürülmekten korktuğunu söyledi. Eşinin ailesi tarafından hakkında ölüm kararı çıkarıldığını iddia eden Vesile Önder şu iddialarda bulundu:

  "Eşim her gece evine alkollü geliyordu. Beni ve çocuklarımı dövüyordu. Hatta birkaç kez beni ve büyük iki kızımı gece yarısı yarı çıplak dışarı attı. 18 yıl ben bu adamın kahrını çektim. Sonunda kızlarım babalarını dört ay önce boşanmaya ikna etti. Mahkeme 5 çocuğumun velayetini bana verdi. Ama eşim oğlunu yanına alıp bizleri kapıya attı. Boşandıktan sonra tekrar birleşmek istedi ama bu kez ben kabul etmedim. Hemen tehdit mesajları göndermeye başladı. Eşimin kredi kartı borcu yüzünden evimize birkaç kez haciz geldi. Sadece borç yüzünden olsaydı, ben onu yıllar önce terkederdim. Ama sarhoş ve şiddet uygulayan bir kocaya dayanacak gücüm kalmadı."

  ’KIZLARIM KORKUDAN OKULA GİDEMİYOR’

  Eşinden ayrıldıktan sonra kızları ile birlikte Iğdır’da kiraladıkları bir evde yaşadıklarını anlatan Vesile Önder, çocukların Sibel (16), Demet (14), Sevgi (10) ve Fatma’nın (7) korkudan okula gitmediğini söyledi. Devletin yardım elini uzatmasını istediğini ifade eden Önder, "Evlere temizliğe gidiyorum. Kuru ekmek de yesek huzurluyuz. Tek sıkıntım kızların okula gidememesi. Hepsi çok zeki çocuk ve okumak istiyor. Ama babaları görür takip eder ve ’hepimizi öldürür’ diye korkudan dışarıda çıkamıyoruz" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı