"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kızlar bana yetmiyor

Sevgili ablacığım, ben İstanbul'da okuyan 20 yaşında bir gencim. Benim sorunum mastürbasyon yapmak. Aslında çevremde kız arkadaşlar da var. Onlarla yakın ilişki kurduğum oluyor ama, yine de bu yeterli olmuyor. Hiç değilse haftada bir ya da iki kez mastürbasyon yapmaktan kendimi alamıyorum. Ablacığım, bunun normal olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Her ne kadar zararlı olmadığına dair bazı yazılar okudumsa da bir de size sorayım dedim. Acaba kızlarla olmak bana yetmiyorsa, bu evliliğimde de böyle sürer mi?

<ı> Rumuz: İstanbul'dan M.E

Gerçekten de oğlum bana gençlerden gelen mektupların büyük bir bölümünde, genç kız ya da genç erkeklerin mastürbasyon yaptıkları için duydukları büyük utanç ve endişe dikkat çekiyor. Ailelerin gençleri her türlü cinsel konuda yanlış bilgilendirmeleri sonucu, bu şekilde, ilk seksüel dürtüleriyle kendilerine dokunmuş olmaktan büyük bir korkuya kapılıyorlar. Bu nedenle dünyanın en ünlü seksologlarının belirttikleri gibi mastürbasyon zararlı, daha da önemlisi utanılacak bir şey olmadığını bir kez daha hatırlatayım. Mastürbasyon gençlerin ilk cinsel deneyimleri, ilk cinsel heyecanı tattıkları maceralardır. Bütün dünyada, ilkel kabilelerden en ileri toplumlara kadar her insanın, ilk gençlik çağlarında kendi kendine dokunarak tatmin ettiğini söylemek mümkün. Sana anlatmaya çalıştığım, aşırıya kaçmamak şartıyla mastürbasyon zararsızdır. Daha sonra gerçek anlamda cinsel yaşama girdiğinde, yani gerçek bir eşle uzun süreli ve düzenli bir beraberliğe başladığında vazgeçeceksin. Senin durumunda endişe edecek bir şey olduğunu hiç sanmıyorum.
X