MUĞLA HABERLERİ

Kızlan öğrencilerden 3 anlamlı proje

DHA
04.05.2017 - 10:34Son Güncelleme : 04.05.2017 - 10:35
DHA

MUĞLA'nın Datça İlçesi'nin kırsal kesiminde yer alan Kızlan Ortaokulu'nun öğrencileri, Mili Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen, 'eTwinning' projeleri kapsamında üç anlamlı çalışmaya imza attı.

Kızlan Ortaokulu'nun bünyesindeki 117 öğrencinin tamamının katılımıyla, gençlerin milli ve manevi duygularının açığa çıkarılması ve vatan, bayrak ve millet sevgisi idealinin kazandırılması amacıyla 'Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi' projesinin yanı sıra, uluslararası boyutta çocuk oyunlarının yaşatılması ve geri dönüşüm bilincinin arttırılmasın hedefleyen üç ayrı proje hazırlandı. Okul Müdürü Nuri Aydoğan, proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Sehel Eskiköy Aydoğan ve öğrenci temsilcileri tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın'ın makamında basın mensuplarına projelerin tanıtımı yapıldı.

Konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın, öğretmenlerin rehberliğinde öğrenciler tarafından yürütülen projelerden övgüyle söz etti. Akın, "Eğitim kalbe dokunma sanatıdır. Biz çocuklarımızın kalbine dokunduğumuzda, onların dertleriyle dertlendiğimizde neler yapabileceklerini görüyoruz. Günümüzde hakimiyet, kol gücünde değil, beyin gücündedir. Çocuklarımızın beyinlerine yatırım yapmamız gerekiyor. Çocukların beynine yapılacak her yatırım, geleceğimizin garantisi olacaktır. Bu sayede ülkemiz muasır medeniyetlerin üzerine taşınmış olacaktır" dedi.

Proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Sehel Eskiköy Aydoğan ise konuşmasında, 'Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi' projesi için, Ulusal Kalite Ödülüne başvuruda bulunacaklarını söyledi. Aydoğan, Kurtuluş savaşı sırasında Muğla'da önemli bir yere sahip olan İsmet tayyaresinin maketinin yanı sıra bir dizi görsel çalışma hazırladıklarını ifade etti.

AMAÇ VATAN SEVGİSİ

Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi projesinin anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini kapsadığını belirten Aydoğan, "Yapılacak olan çalışmalarla milli ve manevi duyguları açığa çıkarılması, vatan bayrak ve millet sevgisi ideali kazandırmak, muhakeme yapabilen, okuyan, düşünen, duygu ve düşüncelerini en iyi şekilde ifade edebilen bir gençlik ortaya çıkmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor" dedi.

HER HALKA BİR OYUNDUR

Uluslararası boyutu olan 'Her Halka bir oyundur' projesinde, Türkiye, İtalya, Romanya, Bulgaristan, Portekiz, Arnavutluk, Ukrayna ve Gürcistan ortak çalışma yaptıklarını ifade eden Aydoğan, "Ülkemizde ve dünyada oynanan oyunları tanıtmak ve tanımayı amaçlayan bu proje ile farklı kültürlerin zenginliklerinin farkına varmak ve çocuklarımızın yabancı dil yeterliğini geliştirilmesi hedefleniyor" diye konuştu.

GERİ DÖNÜŞÜMÜ UNUTMA

'Geri dönüşümü unutma' çalışmasının da uluslararası bir proje olduğuna değinen Aydoğan, "Proje, tekrar değerlendirilebilen atıkları geri dönüştürüp yeni ve kullanılabilir ürünlere dönüştürülmesini amaçlıyor. Geri dönüşüm uygulamalarıyla doğal kaynaklarımın korunabileceği, enerji tasarrufu sağlanırken, ülkelerin ekonomisine katkıda bulunulacağı anlatılması hedefleniyor" dedi.

Mehmet ÇİL / DATÇA (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Kızlan öğrencilerden 3 anlamlı proje hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Mayıs 2017 tarihinde saat 10 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızlan öğrencilerden 3 anlamlı proje haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Eylül 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:46
  • Öğle
   13:10
  • İkindi
   16:37
  • Akşam
   19:14
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı