KONYA HABERLERİ

Kızının yaşadığı mağduriyeti unutamıyor

AA / Kıvanç Uğur
27.02.2016 - 10:29Son Güncelleme :

- Emekli öğretmen Mustafa Bacak, 28 Şubat sürecinde Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan kızının başörtüsü taktığı gerekçesiyle okula alınmadığı günleri aradan geçen 19 yıla rağmen unutamıyor

AA / Kıvanç Uğur

KONYA (AA) - Emekli öğretmeni Mustafa Bacak, 28 Şubat sürecinde Anadolu İmam Hatip Lisesinde okuyan kızı Esra Eke'nin başörtülü olduğu gerekçesiyle okula alınmayışını aradan geçen 19 yıla rağmen unutamıyor.

Bacak, 28 Şubat sürecinde kızının yaşadığı mağduriyetle ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, dönemin dindar insanlar için sıkıntılı geçtiğini söyledi.

Bu süreçte kızını bizzat kendisinin okula götürdüğünü kaydeden Bacak, "Öğretmenler, başı açık öğrencileri, başörtülü öğrencilerden ayırarak ders işlediler. Kendi sınıflarında oturan öğrenciler 'yok' yazıldı. Daha sonra devamsızlıktan okuldan atıldılar. Mahkemeye gittik ama kimi kime şikayet edeceksin" diye konuştu.

- "Millet dik durmasını öğrendi"

“Ya inandığın gibi yaşayacaksın ya da yaşadığın gibi öleceksin” diyen Bacak, "Kızım devamsızlık nedeniyle okuldan atıldı. Esra'nın idealleri vardı ancak gerçekleştirmek nasip olmadı. Evlendikten sonra açık liseden okulunu bitirdi" ifadelerini kullandı.
Bacak, 28 Şubat'ın ülkeyi 50-100 yıl geriye gitmesine neden olduğunu dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Kızının yaşadığı mağduriyeti unutamıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızının yaşadığı mağduriyeti unutamıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı