Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Kızının sevgilisiyle tanıştı

Osman Merzeci, önceki gece Nişantaşı Park Şamdan’da doğum gününü kutladı. Kutlamaya katılanlar arasında sevgilisi Melis Murathanoğlu ile dostları Gülin-Akın Öngör çifti de vardı.

Ama o kalabalık içinde en dikkat çeken misafir, hiç kuşkusuz Murathanoğlu’nun annesi Meral Gökçaylı’ydı... Geceye ikinci eşi modacı Vural Gökçaylı ile katılan Meral Hanım, müstakbel damadı ile tanışıp uzun uzun sohbet etti. Daha önce Ali Ersoy’la bir evlilik yapan ama aradığı mutluluğu bulamayan Melis Hanım ise sevgilisi ile annesinin keyifli sohbetlerini izlerken gayet mutlu görünüyordu.

Milli kalecinin eşine dansözlü doğum günü

Milli takımın ve Beşiktaş’ın file bekçisi Rüştü Reçber’in eşi Işıl Reçber, yeni yaşını Al Jamal’de verdiği partiyle kutladı. Mustafa Doğan, Gökhan Zan, Okan Buruk, Tello, Bobo, Delgado ve Ali Tandoğan’ın eşleriyle birlikte katıldığı kutlamada pastasının mumlarını dansözler eşliğinde üfleyen Reçber, daha sonra arkadaşı Meryem Doğan ile karşılıklı göbek attı.

İstanbul’a döndüler

Geçtiğimiz yaz Bodrum’da nikah defterine imza atan Süreyya Yalçın-Önder Bekensir çifti, düğün sonrası Miami’ye gitmişti. Çift nihayet geçtiğimiz hafta İstanbul’a döndü ve gelir gelmez de gece hayatına daldı. Bekensir ile Yalçın’a önceki gün Nişantaşı Locca Bar’da rastladım. Mekanda sahneye çıkan Tuğba Özerk’in şarkıları eşliğinde eğlendiler.

Tempo hiç düşmüyor

Geçtiğimiz ay Antalya’da 43 ülkenin sporcularının katılımıyla Veteranlar Dünya Tenis Turnuvası yapıldı. Ali Sayar bu turnuvada ülkemizi temsil eden sporcular arasındaydı. Yaz aylarını Bodrum’daki Terassu Otel’in işletmeciliğini yaparak geçiren Sayar, kış aylarında ise Büyük Kulüp’ün içindeki Black&White adlı gece kulübünü işletecek. Sayar’ın önümüzdeki hafta sonundan itibaren burada Cenk Eren’i sahneye çıkaracağını öğrendim.

Makyaj kontrolü

Patricia Field’ın Marks&Spencer’a özel hazırladığı koleksiyonun Longtable’da düzenlenen tanıtımına katılanlar arasında Sinem Bayer de vardı. Defileyi izlemek için dakikalar önce yerini alan Bayer, mankenler podyumda görünmeden son bir kez makyajını kontrol etmek istedi. Çantasından çıkardığı minik aynasına bakarken de işte bu komik haliyle objektiflere yakalandı.

Longtable’da defile Al Jamal’de eğlence

"Sex and The City", "Çirkin Betty" ve "Şeytan Marka Giyer" filmlerinin kostüm tasarımcısı, dünyaca ünlü stilist Patricia Field’ın Marks&Spencer’a özel hazırladığı koleksiyon, önceki akşam Sofa Hotel’in içindeki Longtable’da tanıtıldı. Dünya genelinde sadece belirli Marks&Spencer mağazalarında satışa çıkan Destination Style New York Patricia Field Koleksiyonu, ilk kez geçtiğimiz ay New York Moda Haftası’nda beğeniye sunulmuştu.

Field’ın David Dalrymple ile işbirliği yaparak hazırladığı koleksiyonu görmeye gelenler arasında Eda Taşpınar, Ayfer Toprak, Beyhan Benardete, Ivana Sert, Ebru Şallı-Harun Tan ve Güler Yiğit de vardı. Ahu Yağtu, Tülin Şahin, Ece Sükan gibi başarılı mankenlerin görev aldığı tanıtım defilesinden sonra, herkes eğlenmek için soluğu Al Jamal’de aldı. Burada rakı kadehlerini birbiri ardına boşaltan Patricia Field’a Şebnem Işık ile Ivana Sert de eşlik etti.

Milyonerler böyle form tutar

30 Ekim-2 Kasım tarihleri arasında İstanbul CNR’da yapılacak Milyonerler Fuarı’nda, üzerinde 65 binden fazla kristal ve swarovski taş bulunan bir GYM aleti de satışa sunulacak. VibroGYM adlı alet, sipariş üzerine Türkiye’ye getirilecek ve 39 bin 500 Euro’ya satılacak. Üzerindeki logo bile sümbül rengi 600 kristalden yapılan VibroGYM’in katalog çekimlerinde ünlü Alman sunucu Nina Moghaddam’ın yer aldığını da ekleyeyim.

Osmanlı antikaları müzayedeye çıkıyor

Antik A.Ş.’nin 9 Kasım günü Swissotel’de gerçekleştireceği müzayedede, koleksiyonerleri heyecanlandıracak birbirinden değerli tablolar ve antikalar satışa sunulacak. Eserler, müzayede öncesi Maçka’daki Antik A.Ş. binasında tanıtıldı. Şeker Ahmed Paşa’nın "Orman Yolu", İbrahim Çallı’nın "Gizemli Kadın", Süleyman Seyyid’in "Belgrad Ormanı" ve Hikmet Onat’ın "Sarıyer’de Balıkçı Tekneleri" konulu başyapıtları, tanıtım günü en dikkat çeken eserler arasındaydı... Artam çifti, kokteyle katılan Nevval Güler, Gülbin-Erkan Simitçioğlu gibi tanınmış koleksiyonerlere eserler hakkında uzun uzun bilgi verdi.

Birlikten güç doğdu

Akbank ile Boyner Holding’in birlikte yarattığı FISH kredi kartı, bir talihlisini ailesiyle birlikte New York seyahatine gönderiyor. Sadece 10 YTL’lik alışverişle tatil kazanma fırsatı sunan FISH, yaklaşık bir aylık sürede yüzlerce hediye dağıttı. Talihliler son model bir BMW’den Mini Cooper’a, dünyanın en güzel kentlerine özel seyahatlerden LCD televizyonlara kadar birbirinden değerli hediyeler kazandı.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI