Gündem Haberleri

  Kızının kavgasını gazetesinin manşetine taşıdı

  A.A
  28.05.2010 - 13:02 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da düzenlenen Liselerarası Kızlar Futbol Birinciliği'nde Trabzon Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi-Ankara Bağlum Lisesi maçı sonunda, iki takım oyuncuları arasında çıkan kavgada yer alan Kardelen Sungur'un, yerel Günebakış Gazetesi'nde Spor Müdürü olan babası Adnan Sungur, kavgayı gazetesinde manşetten verdi.

  KAVGADAN FOTOĞRAFLAR

  Milli Eğitim Bakanlığı Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen birincilikte gruptan çıkma iddiası bulunmayan Trabzon Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile Ankara Bağlum Lisesi, Yavuz Selim Sahası'nda karşı karşıya gelmiş, karşılaşma sonunda çıkan tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine bazı oyuncular birbirinin saçlarını çekip, tekmeler atmıştı.

  Kavgada yer alan Kardelen Sungur'un babası Adnan Sungur, kavgayı gazetesinde kızının da yer aldığı fotoğraflarla manşette verdi.

  Sungur, olaydan sonra orada bulunan muhabirin kendisine kavga edenler arasında kızının da olduğunu söylediğini ifade ederek, “Muhabirim haber ve fotoğrafları kastederek 'ağabey sayfaya koyacak mıyız' dedi. Benim habercilik anlayışımda habere konu olan kişi yakınımdır, akrabamdır şeklinde bir şey söz konusu değildir. Bu nedenle muhabirime, 'ne demek tabi ki koyacağız, ismini, ne yaptığını yazacaksın' dedim” diye konuştu.

  “SPOR BARIŞ VE SEVGİYİ İÇERMELİ”

  Fakat olayları duyduğunda bir baba olarak üzüldüğünü de vurgulayan Sungur, şöyle devam etti:

  “Biz spor gazeteciliği yapıyoruz. Sporun ahlaklı bir şekilde yapılıp barış ve sevgiyi içermesini temel alıyoruz. Ancak her şeye rağmen böyle bir kavganın olması bizim için haber değeri taşıyor. Habercilik açısından kendi kızım olup olmadığına da bakmadım. Fakat eve gittiğimde kızıma da gerekli nasihatlerde bulundum. Bana takım arkadaşlarına saldırdıklarını, buna dayanamadığını söyledi. Ben de kendisine sporculuk dönemimde çok tekme, dirsek ve küfür yediğimi, ancak saha içerisinde cezanın hakem tarafından verilmesini beklediğimi söyledim.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı