Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kızına sadece ‘merhaba’ dedim

Yeni Amasya-Erbaa maçının ardından rakip futbolcu Murat Saykal’ı yumruklayan malzemeci Reşat Özlü, “Kızıma mesaj attığı için saldırdım. Bu, namus meselesi” dedi. Saykal ise mesajlaşma olmadığını ve sadece ‘merhaba’ yazdığını öne sürdü...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Yeni Amasyaspor ile Erbaaspor arasında pazar günü oynanan ve 1-1 biten maçın ardından saha karıştı. Taraftarın da dahil olduğu olaylarda Yeni Amasyaspor'un 35 yıllık malzemecisi Reşat Özlü, Erbaasporlu futbolcu Murat Saykal'a yumruk ve tekme attı. Bir anda kendini yerde bulan Saykal uzun süre yerden kalkamadı.

'MAÇLA HİÇBİR İLGİSİ YOK'
Sabah'ın haberine göre Yeni Amasyaspor'un malzemecisi Reşat Özlü olayların ardından, yumruğun maçın skoruyla bir ilgisinin bulunmadığını, namus davası nedeniyle yumrukları attığını savundu. Özlü, rakip takımın futbolcusu olan Murat Saykal'ın, kendi takımlarında oynadığı dönemde kızına mesaj attığını ve bu nedenle maç sonrası saldırdığını söyledi. Özlü, "Bu arkadaş geçen sene bizde oynuyordu. Yedik, içtik. Beraber gezdik, dolaştık. Bir hafta önce benim kızıma sosyal medyadan 'Arkadaş olmak istiyorum' diye mesaj çekmiş. Maçla ilgisi yok bu olayın. Namus davası" dedi.

'CEZA ALMASINLAR' DİYE
Saldırıya uğrayan futbolcu Murat Saykal ise iddiaların tamamen iftira olduğunu belirterek, "Evet sosyal paylaşım hesabından kızıyla birbirimize sadece 'Merhaba' dedik. Hepsi bu kadar. Ne bir hakaret, ne de bir sarkıntılık söz konusu değildir. Bir yıl neden bekledi. O zaman savcılık kanalıyla sosyal paylaşım hesabımızdaki yazışmalarımızı alıp baksınlar. Bana saldıran şahıs sadece kulüp ceza almasın diye böyle bir iftira atıyor. Olayı kişiselleştirmeye çalışıyor. Bir 'Merhaba' dedik diye bu şekilde adam dövülür mü?" açıklamasını yaptı. Öte yandan Erbaaspor Kulübü Başkanı Bülent Uzun ise suç duyurusunda bulunduklarını söyledi ve ekledi: "Amasya bizim sınır ilimiz. Örfümüz, adetimiz birdir. Kız alıp veririz. Aramızda hiçbir problem olmamıştır. Ancak şampiyonluğa oynamamız onları sanırım rahatsız etti. Oyuncumuz darbelerden dolayı rapor aldı."


Bunları da Beğenebilirsiniz