Gündem Haberleri

  Kızın annesi evlenmelerine karşı çıkınca, 8 yıl ceza aldı

  İsmail AKDUMAN/SAMSUN, (DHA)
  20.07.2007 - 14:21 | Son Güncelleme:

  SAMSUN’da sevdiği genç ile cinsel ilişkiye giren ve hamile kaldıktan sonra kürtaj yaptıran 15 yaşındaki B.E., duruşmada tutuklu yargılanan sevgilisi Murat Ş.’den (19) şikayetçi olmadı. Murat Ş. ise genç kız ile evlenmek istediğini söyledi. Ancak anne Ç.E.'nin (39) “Ben şikayetçiyim” demesi üzerine mahkeme sanığa 8 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

  Samsun’da 1.5 yıldır aralarında gönül ilişkisi bulunan B.E. ile Murat Ş. geçen Şubat ayında cinsel ilişkiye girdi. Genç kız bu birliktelikten hamile kaldı. Durumu annesine anlatması üzerine B.E. 2 aylık hamileyken kürtaj yaptırdı. Yaşının küçük olması üzerine doktorlar durumu polise bildirdi ve Murat Ş. 2.5 ay önce ‘cinsel istismar’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün ilk kez hakim karşısına çıkan Murat Ş., genç kızı sevdiğini söyleyerek, “1.5 yıldır arkadaşlığımız var. Kendisi olay günü benim evime geldi. Evde kimse yoktu. Evlenmeyi düşündüğümüz için onun da isteğiyle cinsel ilişkiye girdik. Ben kendisiyle evlenmek istiyorum” dedi.

  Duruşmaya katılan B.E.’de, sevgilisinden şikayetçi olmadığını belirterek, “Benim de rızamla bir kez ilişkiye girdik. Bu ilişkiden hamile kaldım. Sonra 2 aylıkken bebeği kürtajla aldırdım. Ben ondan şikayetçi değilim” diye konuştu.

  ANNE KARŞI ÇIKINCA CEZA VERİLDİ

  Ancak B.E.’nin annesi Ç.E., “Kızım hamile kalınca bana söyledi. Olayı böyle öğrendim. Sonra bebeği aldırdık. Ben asla evlenmelerine izin vermeyeceğim ve sanıktan da şikayetçiyim” dedi.

  Bunun üzerine mahkeme, Murat Ş.’yi olay tarihinde 15 yaşından küçük olan kızı cinsel istismar etmek suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırdı.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı