'Kızımla daha çok zaman geçireceğim'

BERLİN
04.01.2015 - 16:04 | Son Güncelleme:

Almanya Başbakan Yardımcısı, Ekonomiden Sorumlu Bakan ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) Genel Başkanı Sigmar Gabriel 2015 yılının ajandasının en üst sırasında küçük kızına daha çok zaman ayıracağına yer verdiğini söyledi.

55 yaşındaki Gabriel, ilk evliliğinde 25, ikinci evliliğinden ise Nisan ayında üç yaşına girecek iki kız babası. Özellikle küçük kızına daha fazla zaman ayıracağını söyleyen Gabriel'in kızı annesiyle birlikte Goslar'da yaşıyor.

Gabriel 2015 yılında yapacakları ile ilgili “Özel yaşantımda özellikle küçük kızımla daha fazla zaman geçireceğim. Küçük kızımda zamanın nasıl hızlı geçtiğini fark ediyorum. İnanılmaz hızlı büyüyor. Ben bir hafta aradan sonra eve geldiğimde eşim kızımızın bensiz geçen zamanını anlatıyor. Pazar ya da cumartesi günlerini küçük kızıma ayıracağım. Umarım partim bunu anlayışla karşılar” dedi.

Gabriel, politik olarak 2015 yılında önem vereceği konuları ise şöyle sıraladı: kadın ve erkek çalışanların eşit ücret alması, enerji fiyatlarının artmasının durdurulması, uzun çalışma sürelerinin önlenmesi ve Rusya ile ilişkilerin düzeltilmesi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı