"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Kızımın doğumundan sonra eşim benden hemen uzaklaştı

Üç yıllık evliyim ve beş aylık bir kızım var. Kızım doğduğundan beri eşim benden çok uzaklaştı. Kızımla da hiç ilgilenmiyor. Bir de eski sevgilisiyle mesajlaşıyormuş.

Merhaba Güzin Abla, ben Fransa’dan bir okuyucunuzum. Ben de sizden yardım bekliyorum.
Üç yıllık evliyim ve beş aylık bir kızım var. Kızım doğduğundan beri eşim benden çok uzaklaştı. Kızımla da hiç ilgilenmiyor.
Artık sürekli tartışıyoruz. Küçük şeylerden bile olay çıkarıyor. En sonunda ayrılmak istediğini söyledi.
Meğer bir aydır eski sevgilisiyle mesajlaşıyormuş. Bütün mesajlarını okudum, beni hep kötülemiş ona. Üstelik hiçbir zaman çocuk istemediğini söylemiş.
O yatak odamıza kadar her şeyi anlatmış. Bunları okuyunca ben de ayrılmak istediğimi söyledim, hemen kabul etti. Eşyalarını alıp annesine gitti. Ama ben çok kötü oldum. 
Şimdi de benden bir şans daha istiyor. Ben onu hâlâ seviyorum, kaybetmek istemiyorum ama hep “Bunu bana nasıl yapabildi” diye düşünüyorum. Sizce bu aldatma mı?
Bana sadece tartıştığımız için boşlukta olduğunu ve onu bir düğünde görünce mesajlaşmak istediğini söyledi.
O sırada benden soğumuş.
Öyle diyor.
Benden soğuması için ne yaptım ki ben ona?
Bundan önceki kavgalarımız hep ailem yüzündeydi. Yeri geldi ailem yerine onu tutum, yine de hep beni suçladı, üstüme geldi.
Evet, şiddet yok ama çok ağır konuşuyor. Ne yapmalıyım? Şans versem yine yapar mı sizce? Ya da beni yeniden sevebilir mi?
Rumuz: Liza

Öncelikle şunu düşün kızım; çocuk sahibi olmaya birlikte mi karar verdiniz, yoksa sen mi ısrar ettin?
Sanırım eşin, pek çok erkek gibi baba olmaya henüz hazır değilmiş.
Bazı erkekler hangi yaşta olurlarsa olsunlar, hâlâ çocuk gibi hissettiklerinden ailede ikinci çocuğa kolay kolay alışamazlar.
İlginin ve sevginin o çocuğa yönelmesi onları mutsuz edebilir.
Eşin de bebek olduktan sonra kendisini ikinci plana atılmış gibi gördüğünden, böyle bir saçmalık yapmış anlaşılan.
Eğer o kadınla ciddi bir şey yaşamamışsa, bir kez daha deneyebilirsin. Ama bu arada ona eskisi gibi ilgi göstermeyi unutmamalısın.

X