« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kızım "kupa getirin bana" diyor

İtalya ile Sırbistan'ın ortaklaşa düzenlediği Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası'nda üçüncü olan A Milli Takım'ın önemli oyuncusu Neslihan Darnel, kendisine göre elde ettikleri derecenin, 2.'likten daha iyi olduğunu ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şampiyonada en skorer oyuncu seçilen tecrübeli oyuncu, iyi bir mücadele ortaya koydukları turnuvanın ardından takım olarak çok mutlu olduklarını ifade etti.
Belki de şampiyonlukla dönebilecekleri bir turnuvada, yarı final mücadelesinde şanssız olduklarını ifade eden Neslihan, “Skor 13-12 iken atılan serviste topun fileden sekip bizim sahamıza düşmesi... Bence biraz da şans. Şans bu sefer onların yüzüne güldü. Ama biz de pes etmedik. 3'lük 4.'lük mücadelesine aynı şekilde çıktık. Sırbistan maçını kazanıp 2. olmak da vardı. Ama bana göre üçüncülük her zaman ikincilikten daha iyi. Çok mutluyuz şu an” diye konuştu.

“Benim için büyük bir sorumluluk...”

Takım olarak savaşçı bir yapıya sahip olduklarını anlatan Neslihan, “Ay-yıldızlı” ekibin tecrübeli bir ismi olarak bu konuda üzerine daha fazla sorumluluk düştüğünü belirtti.

Savaşçı ruhun, maçlarda kendisinin yüzüne çok yansımasını değerlendiren milli oyuncu, tecrübesi daha az olan takım arkadaşlarına örnek teşkil etmek zorunda olduğunu anlatarak, “Biraz daha tecrübeli olduğum için tecrübeli olmayan arkadaşlarımızı toparlamak adına, onlara örnek olmak adına, takıma sahip çıkmak adına bizim biraz daha hırslı ve istekli görünmemiz gerekiyor. Bu da büyük bir sorumluluk. Ben bunu elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. İnşallah başarılı da oluyorumdur” şeklinde konuştu.

“Başkanımız o Wild Card'ı alır

Neslihan Darnel, Kasım ayında Japonya'da yapılacak Dünya Kupası'na katılabilmek için gerekli Wild Card'ın alınması konusunda Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık'a güvendiğini söyledi.

Kadın voleybolunda son dönemde yakalanan ivmenin neticesinde Türkiye'nin Wild Card şansıyla ilgili olarak Neslihan, “Ben başkanımıza güveniyorum. Ne yapar ne eder o Wild Card'ı alır başkanımız” ifadesini kullandı.

“Kızım 'Artık kupa getirin bana' diyor”

Neslihan Darnel, Sırbistan ile yapılacak yarı final maçı öncesi 3,5 yaşındaki kızı Zeynep Darnel'in yanına getirilmesinin kendisi için büyük bir moral olduğunu ifade etti.

Kızının şampiyonada bulunduğu süre içinde çok yorulduğunu anlatan Neslihan, “Çocuğumun gelmesi çok iyi bir motivasyon oldu ancak zor oluyormuş gerçekten. Çok yoruldu kızım, bu nedenle üzüldüm. Keşke gelmeseydi çok yoruldu. Sırbistan maçı gece 23.30'da bitti. O çok yoruldu ama ben yanımda olduğu için tabi ki çok mutlu oldum” diye konuştu.

Minik Zeynep'in alınan galibiyetlere veya mağlubiyetleri nasıl algıladığı ve tepkilerinin nasıl olduğu sorusu üzerine Neslihan, “Kazandığımız zaman da yenildiğimiz zamanda durumu çok iyi algılıyor. Zaten bana, 'Artık madalya istemiyorum anne kupa getirin bana' dedi. Böyle istekleri de var” şeklinde konuştu.
Zeynep'in voleybolu çok sevdiğini anlatan Neslihan, kızının şimdiden voleybolcu olmak istediğini belirterek, “Evde kendi kendine manşet çalışmaları yapıyor” dedi.
Kızının voleybolcu olmasını isteyip istemediği sorusuna ise Neslihan, “Kendisi bilir. Hiç fark etmez, tabi ki isterim ama sonuçta bir yetenek ve istek meselesi. O ne istiyorsa o olur” ifadelerini kullandı.

“Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum”

Avrupa Şampiyonası'nın en skorer oyuncusu Neslihan Darnel, bu başarısında takım arkadaşlarının da önemli bir desteğinin olduğunu söyledi.
Milli voleybolcu, “Bunun bütün takım arkadaşlarımın yardımıyla olduğunu düşünüyorum. Beni destekledikleri için takım arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz