Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kızım bir şeyler biliyordu susturdular

  Yaşar ANTER- Sezer ŞAHİNDAŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)
  29 Ağustos 2012 - 15:20Son Güncelleme : 30 Ağustos 2012 - 00:14

  Muğla'nın Bodrum İlçesi Yalıkavak Beldesi'nde, turizmci Ahmet Bayer'in villasının balkonundan düşerek hayatını kaybeden 2003 Miss Model of The World Kraliçesi Aslı Baş'ın (32) ölümü ile ilgili 9.5 saat süren mahkemenin sonunda Volkan ve Hakan Bayer tutuklanırken Ahmet Bayer serbest bırakıldı.

  Emniyetteki sorgularının ardından üç şüpheli, bugün saat 12.00 sıralarında, adliyeye sevk edildi. 9.5 saat süren mahkemenin sonunda Ahmet Bayer, adli kontrol ile serbest bırakıldı. Bayer'in iki oğlu Volkan ve Hakan Bayer ise tutuklandı.

  Adliye çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan Ahmet Bayer, "Suçsuz günahsız, iki oğlumun tutuklanarak cezaevine gönderilmesinin şokunu ve üzüntüsünü yaşıyorum. Olay anında çocuklarım zaten orda değillerdi, buna tanıklık yapan sekiz kişinin ifadeleri mevcuttur, ancak adaletin er geç yerini bulacağına inanıyorum. Bugüne kadar karşı aileyi rencide etmemek için konuşmamıştım, ama ilerleyen safhalarda her şey daha net ortaya çıkacak" dedi.

  'İLK İNTİHAR GİRİŞİMİ DEĞİL'

  İfade vermek üzere Bodrum Adliyesi’ne gelen 54 yaşındaki Ahmet Bayer ise bilirkişi raporu ile kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığını öne sürdü. Bayer, "Bugüne kadar Aslı ve ailesine saygımdan ötürü konuşmadım. Ama olayda Aslı, görgü tanıklarının da ifade ettiği gibi atlamıştır. Bu Aslı’nın ilk intihar girişimi değildir. Ölümünden 17 ay önce de İstanbul’da intihara teşebbüs etmişti" dedi.

  Manken Aslı Baş, 21 Temmuz 2010 tarihinde saat 02.30 sıralarında, geçirdiği trafik kazası nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum turizmci Ahmet Bayer’in Yalıkavak Beldesi Clup Flipper Tatil Köyü içindeki villasının 7.5 metre yüksekliğindeki balkonundan düşerek öldü. Genç mankenin ölümü ile ilgili olarak dün ortaya çıkan bilirkişi raporunda, "Kadın düşmüyor, atlamıyor, atılıyor" ibaresinin ardından ifadelerine başvurulan, tanınmış turizmcinin oğullarından 34 yaşındaki Hakan Bayer gözaltına alınırken, 28 yaşındaki Volkan Bayer serbest bırakıldı. Baba Ahmet Bayer de bugün ifade vermek üzere Bodrum Adliyesi’ne geldi. Adliye binasına özel otomobili ile gelen işadamı Ahmet Bayer, gazetecilere bilirkişi raporu ile kamuoyunun yanıltılmaya çalışıldığını savundu. Bayer, şöyle dedi:

  "Bugüne kadar ölü bir insana, acısı olan anne babaya hürmetimden hiç birşey konuşmadım. Fakat görüyorum ki karşı tarafın avukatları kamuoyunu yanlış yönlendirerek, gerçekleri saptırarak ciddi bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Bu durumda benim suskunluğum zafiyet olarak algılanıyor."

  "DEVLETİN BİLİRKİŞİSİ DEĞİL"

  Konuyla ilgili olarak, daha sonra detaylı bir basın açıklaması yapacağını anlatan Bayer, "Şu anda basına yansıtılmış olan bilirkişi raporu, hiçbir şekilde mahkemenin veya devletin bilirkişisi değildir. Bu rapor ücretini herkesin ödeyerek özel bir bilirkişiden aldığı rapordur. Tamamen kağıt üzerine yapılmış bir rapora dayandırılarak, sanki devletten gelmiş bilirkişinin kanıtı varmış gibi basına yanlış yansıtılmıştır" dedi.

  "GİZLİ BELGEYİ YENİ GÖRDÜK"

  Olayın çok net olduğunu, görgü tanıklarının ifadesine göre, Aslı Baş’ın atladığını öne süren Bayer, şöyle devam etti:"Aslı hanım, ağır psikolojik sorunları olan bir insandı. Psikolojik tedavi görüyordu. Bugüne kadar karşı tarafın gizlediği bir belge var. Biz de bugüne kadar gizlilikten dolayı göremiyorduk. İlk defa bugün gördük. Aslı hanım bu intiharından 17 ay önce intihara teşebbüs etmiştir. Çok ağır ve ölümcül dozda bazı ilaçlar alarak intihara teşebbüs etmiştir. Arkadaşları tarafından Bakırköy Acıbadem Hastanesi’ne kaldırılıp, doktorlar tarafından hayata döndürülmüştür. Yani, hiç bir şekilde ailenin dediği gibi ’dört dörtlüktü, pırıl pırıldı, katiyen intihar etmezdi’ gibi bir durum söz konusu değil. Geçen sefer kurtarılmış, bu kez kurtarılamadı. Şu anda savcıya ifade vereceğim. Aileye anlayış göstererek, acılarını anlamaya çalışıyorum. Ama başkalarının haksız yere suçlanmaması lazım."

   

  ASLI DÜŞMEDİ ATILDI


  KIZIM BİR ŞEYLER BİLİYORDU SUSTURDULAR 

  Bu gelişmelerin ardından hurriyet.com.tr'ye konuşan Aslı Baş’ın babası Mehmet Yavuz Baş ise, " Bilirkişi raporunu veren kurum, devletin verdiği bir yetki üzerine değerlendirme yapıyor. Bizim hiçbir şekilde kamoyunu yönlendirme gibi bir derdimiz olmadı. Sadece gerçeklerin ortaya çıkmasını istiyoruz. Bu kişiler  paralarının gücü ile davayı saptırmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum.  Benim kızım bu aileyle ilgili bir şey biliyordu , susturdular" dedi.


  Ahmet Bayer'in, kızı Aslı Baş'ın psikolojik sorunları olduğu ve daha önce de intihar girişiminde bulunduğu iddialarına da yanıt veren Mehmet Yavuz Baş " Benim kızımın daha önce intihar girişiminde bulunduğunu hiç duymadım, bilmiyorum. Böyle bir belge hakkında da hiç bilgim yok." dedi.

   

   

   

   

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı