« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kızılyıldız Başkanı Covic: Ataman Belgrad'da da özür dilemeli!

16 Ocak Cuma günü oynanacak Kızılyıldız-Galatasaray Liv Hospital maçı öncesi sarı kırmızılıların koçu Ergin Ataman'ın Sırbistan'a gidip gidemeyeceği ile ilgili tartışma sürrerken, Sırp kulübünün başkanı Nebojsa Covic, "Ataman daha önce defalarca özür diledi. Şayet gelip Belgrad'da da özür dilerse samimiyetini ispat etmiş olur" dedi.

Fatih SABOVİÇ
SON GÜNCELLEME

Sırp ekibi Kızılyıldız ile Galatasaray Liv Hospital arasında Belgrad'da 16 Ocak Cuma günü oynanacak THY Avrupa Ligi maçı öncesi tek bir konu tartışılıyor; Ergin Ataman Sırbistan'a gidebilecek mi?

Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic (altta), önceki akşam konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Covic, "Biz Ataman'ın Belgrad'a gelmesini istiyoruz. Kendisi taraftarımıza 'terörist' dediğinde Marko'nun öldüğünü bilmiyordu. Daha sonra defalarca özür diledi. Şayet gelip Belgrad'da da özür dilerse samimiyetini açıkça tekrar ispatlamış olur" dedi.

Kızılyıldız Başkanı Covic: Ataman Belgradda da özür dilemeli

"Ataman'ın Belgrad'a gelmesi için her şeyi yapacağım" diyen Covic, Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic ile de görüşüp hükümetin desteğini isteyeceklerini sözlerine ekledi.

Covic, "Taraftar grubumuz Delije'den sakin olmalarını ve sadece takımı desteklemelerini istiyorum. Kızılyıldız'ın büyüklüğünü ve Avrupa takımı olduğunu göstermeliyiz" dedi.

Ancak Sırp kaynaklar, Türkiye ve Sırbistan Spor Bakanlıklarının sürekli fikir alışverişinde bulunduğunu ifade ediyor. Ataman'ın Belgrad'a gitmemesinin, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkileri zedeleyeceği, bu nedenle Sırp hükümetinin Ataman için elinden geleni yapacağı konuşuluyor.

Bu arada Ergin Ataman'ın, 'diplomat' olmadığı için ülkeye girişini ancak Sırp polisinin engelleyebileceği öğrenildi.

Kızılyıldız Başkanı Covic: Ataman Belgradda da özür dilemeli PARLAMENTO ATAMAN'A YASAK KOYDU


GALATASARAY YÖNETİCİSİ KINAY: BELGRAD'A MUTLAKA HOCAMIZLA GİDECEĞİZ
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Cem Kınay ise konuyla ilgili olarak Hürriyet'e yaptığı açıklamada, Ergin Ataman krizinin çözülmesi için girişimlerinin sürdüğünü söyledi. Kınay, "Bu olay yeni bir şey değil. İstanbul’da oynanan maç sonrasında Sırbistan’da böyle bir karar alındığı medyaya yansımıştı. Dışişleri Bakanlığı ve Belgrad Büyükelçisi bu konuya açıklık getirmek istiyor. Biz Galatasaaray Kulübü olarak haftalar önce Kızılyıdız ile oynayacağımız iki karşılaşmanın tarafsız sahada yapılmaı için başvuruda bulunduk. Ancak Eurolig yönetimi bu talebimizi reddetti ve takımların deplasmanlara seyirci götürmemesi kararını aldı. Euroleague yönetimi de Sırbistan'ın bu konudaki son kararını bekliyor. En genç salı gününe kadar bir açıklama istediklerini bize bildirdiler. Ancak Ergin Ataman’ın Sırbistan’daki maça gitmemesi gibi bir durum söz konusu dahi olamaz. Biz Kızılyıldız deplasmanına hocamızla gideceğiz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler