ANTALYA HABERLERİ

Kızıltoprak Mahallesi Muhtarevi açıldı

AA / Ayşe Yıldız
24.02.2016 - 17:25Son Güncelleme :
Kızıltoprak Mahallesi Muhtarevi açıldı
AA / Ayşe Yıldız

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Kızıltoprak Mahallesi Muhtarevi'nin açılışı yapıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kızıltoprak Mahallesi'ndeki törende yaptığı konuşmada, muhtarların demokrasinin hücrelerini oluşturduğunu söyledi.

Devletin vatandaşa açılan ilk kapısının muhtarlıklar ve muhtarlar olduğuna dikkati çeken Türel, milletin nezdinde muhtarlarla birlikte gayret ortaya koyduklarını belirtti.

Muhtarlarla güzel bir iletişim içerisinde, mesailerini yürüttüklerini ifade eden Türel, muhtarların sıkıntılarını ve dertlerini en iyi şekilde büyükşehir belediyesine iletebilmeleri için Türkiye'de ilk kez Muhtar Bilgi iletişim Merkezi'ni kurduklarını belirtti.

Muhtarların kendilerine bir köprü oluşturmak suretiyle yol haritalarını belirlemeye çalıştıklarını anlatan Türel, "O yüzden muhtarlarımızın teknolojik olarak imkanlarının genişletilmesi çok önemli. Bildiğiniz gibi Antalya'daki bütün muhtarlarımızı teknolojinin bütün imkanlarından faydalanması için eksikleri olanları bilgisayarlarla bilgisayarı olanların da sistemlerini geliştirerek çok önemli bir katkıda bulunduk" dedi.

Hizmet noktasında siyasi parti ayrımı yapmadığını vurgulayan Türel, siyasi parti farkı gözetmeksizin hizmet ettiklerini, Kızıltoprak Mahallesi'ndeki 20 senelik sağlık ocağı rüyasını da kendilerinin gerçekleştireceğini vurguladı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da kamu yönetiminin bir bütün olduğunu ve kim küçücük fayda sağlarsa çok değerli olduğunu kaydetti. Belediye olarak her yıl bin 200 çöp konteynerini yeraltına aldıklarına değinen Uysal, dört spor salonunu da bitirdiklerini söyledi.

Türkiye Muhtarlar Federasyonu Genel Başkanı Ramazan Özünal ise muhtarların cefada ve vefada vatandaşlarla beraber olduğunu belirterek, 21. yüzyılda artık çağdaş muhtarlığı istediklerini vurguladı.

Özünal, "Hizmet veren, bütçesi olan muhtarlığı istiyoruz. Bunu yarattığımız vakit hem ülkemizin hem milletimizin gidişi hem bayrağın göklerde dalgalanışı daha güzel daha refah olacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından, muhtarevinin açılışı gerçekleştirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kızıltoprak Mahallesi Muhtarevi açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızıltoprak Mahallesi Muhtarevi açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı