MARDİN HABERLERİ

Kızıltepe'de sirk gösterisi

AA / Adnan Koçhan
26.02.2016 - 16:19Son Güncelleme :

- Mardin'in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen etkinlikte dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen akrobatlar gösteri yaptı

AA / Adnan Koçhan

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde düzenlenen etkinlikte dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen akrobatlar gösteri yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Kızıltepe GAP Cheetos Çocuk Gelişim Merkezi ve Her Yerde Sanat Derneği işbirliğiyle Cumhuriyet Ortaokulu bahçesinde etkinlik düzenlendi. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen akrobatlar gösteri yaptı.

Her Yerde Sanat Derneği üyesi Pınar Demirel, gösteri öncesi yaptığı açıklamada, çocuklara yönelik eğlence ve eğitici programlar düzenleyen gönüllü bir dernek olduklarını söyledi.

Demirel, şunları kaydetti:

"Çocuklara, gençlere sirk eğitimleri veriyoruz. Aynı zamanda farklı ülkelerden eğitmenler geliyorlar. Burada hem Mardin Kültür Gençlik Derneğinin hem de sirkhane yani Her Yerde Sanat Derneğinin eğitmenleri var. Birlikte bir araya gelip farklı ülkelerden gösteriler yapacaklar. Bu günde yapacağımız gösterilerde Arjantin, Fransa, İngiltere ve Irak'tan arkadaşlarımız gösteri yapacaklar."

Etkinlik, palyaço ve akrobasi gösterileriyle sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Kızıltepe'de sirk gösterisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızıltepe'de sirk gösterisi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı