Gündem Haberleri

  Kızıltepe taşları

  Hürriyet Haber
  25.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mardin’in Kızıltepe İlçesi’nde 21 Kasım 2004’te 12 yaşındaki Uğur Kaymaz ile kamyon şoförü babası 31 yaşındaki Ahmet Kaymaz’ın operasyonda öldürülmesi davasına dün Eskişehir Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Geniş güvenlik önlemleri alınan duruşmayı izlemek isteyen 25 kişilik grup, adliyeye yaklaştırılmayınca polisi taş yağmuruna tuttu.

  AVUKATLAR TERK ETTİ

  Duruşmaya tutuksuz yargılanan polis memurları Mehmet Karaca, Yaşafettin Açıkgöz, Seydi Ahmet Döngel ve Salih Ayaz, avukatlarla sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı. Duruşma başladıktan kısa süre sonra öldürülen Kaymaz ailesini savunan 20 avukat topluca mahkeme salonunu terk etti. İngiltere’den gelen avukat Catriona Vine de dışarı çıktı.

  ‘ŞOV PEŞİNDELER’

  İHD Genel Başkanı Yusuf Alataş, ‘Bu dava Türkiye gündeminin en önemli davalarından biridir. Olay, Kızıltepe ilçesinde olmuştur. Yargılama da Mardin’de olmalıydı. Ancak, güvenlik gerekçesiyle dava Eskişehir’e alındı. Neyin güvenliği için dava Eskişehir’e alındı’ dedi. Sanık polisleri savunan 12 avukat ise salonda kaldı. Polis avukatlarından Veysel Güler, salonu terk eden avukatların şov peşinde olduğunu savundu. Duruşma, tanıkların dinlenmesi için 19 Aralık’a erteledi./images/100/0x0/55eac5b7f018fbb8f895bc0e

  Esnaf süpürge ile kovaladı

  DURUŞMAYI
  izlemek isteyen 25 kişilik bir grup, adliyeye 200 metre uzaklığındaki Taşbaşı Çarşısı önünde toplandı. Grubun adliyeye gitmesine izin vermeyen polis, çıkan tartışmanın büyümesi üzerine copla müdahale etti. Ara sokaklara kaçan gruptakiler polisi taşlamaya başladı. Esnaf, polise taş atan grubu süpürge ve sopalarla kovalarken, eylemcilerden 12’si gözaltına alındı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı