MARDİN HABERLERİ

Kızıltepe’de “Sporla Bağımlılığa Son” projesi

AA / Adnan Koçhan
25.02.2016 - 17:55Son Güncelleme :

- Kızıltepe ilçesinde, "Sporla Bağımlılığa Son" projesi kapsamındaki öğrenciler için program düzenlendi.

AA / Adnan Koçhan

MARDİN (AA) - Kızıltepe ilçesinde, "Sporla Bağımlılığa Son" projesi kapsamındaki öğrencilere yönelik program düzenlendi.

Furkan Doğan Kız İmam Hatip Lisesi spor salonunda düzenlenen programda, Proje Koordinatörü Mehmet Baki Çeçen yaptığı sunum ile proje hakkında bilgi verdi.

Programda konuşan Kızıltepe Kaymakamı Ali Güldoğan, bu tür projelerin öğrencilere yeni olanakları, fırsatları sağlama konusunda son derece önemli olduğunu belirtti.

Güldoğan, şöyle konuştu:

"Bu ülkenin aydınlık geleceğinde sizler birer öğretmen olarak, doktor olarak, mühendis olarak müdür olarak, kaymakam olarak hakim savcı olarak belki bizlerden daha iyi fırsatları ve daha iyi günleri göreceksiniz buna inanıyorum. Fakat bunlar için bir şeyi muhakkak yapmak lazım oda ülkemizin kurucusu büyük Atatürk’ün ifade ettiği gibi çalışmak, çalışmak ve yine çalışmak, eğer çalışırsak bütün hedeflerimizi Allan’ın izni ile hal eder geçebiliriz."

Daha sonra, proje kapsamındaki 320 öğrenciye eşofman ve ayakkabı dağıtıldı.

Sosyal Destek Programı (SODES) Mardin Valiliği ile Kızıltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projede, futbol, badminton, masa tenisi, atletizm, resim, ebru, basketbol ve voleybol olmak üzere 360 öğrenci yararlanıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Kızıltepe’de “Sporla Bağımlılığa Son” projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızıltepe’de “Sporla Bağımlılığa Son” projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı