MARDİN HABERLERİ

Kızıltepe’de aralarında husumet bulunan iki aile barıştırıldı

AA / Adnan Koçhan
28.02.2016 - 20:29Son Güncelleme :
AA / Adnan Koçhan

MARDİN (AA) - Mardin’in Kızıltepe ilçesinde iki aile arasındaki husumet, aile fertlerine verilen barış yemeğiyle sona erdirildi.

Yaklaşık 20 gün önce Aslan ve Koçhan aileleri arasında yaşanan kavganın ardından olayın kan davasına dönüşmesini engellemek için iş adamı Zeynel Abidin Erdem ile kanaat önderi Abdurrahman Kahraman ve Ortadoğu Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çuhadar devreye girdi.

Ailelerin barışması için bir düğün salonunda verilen barış yemeğinde Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Zeynel Abidin Erdem, husumetin büyümesine engel olma olgunluğunu gösteren Aslan ve Koçhan aile bireylerine teşekkür etti. Erdem, "Kin, nefret, düşmanlık İslamiyet’te yoktur. Bizlere birlik ve dirlik yakışır. İman duygumuzla insanlığımızı korumak ve yetişen nesillere örnek olmamız gerekir. Dünyada şeytani düşünce hem dünyamızı hem ahiretimizi savaşa çevirir" diye konuştu.

Koçhan aile temsilcisi Abdurrahman Koçhan, sorunun barışla çözümünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Mehmet Aslan ise iki aile arasındaki sorunu gidermeye çalışanlara teşekkür etti.

Tören duanın ardından verilen yemekle son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Kızıltepe’de aralarında husumet bulunan iki aile barıştırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 20 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızıltepe’de aralarında husumet bulunan iki aile barıştırıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı