ANTALYA HABERLERİ

Kızılot Ve Burmağan İçmesuyu Hattına Kavuşuyor

IHA
27.10.2015 - 14:23Son Güncelleme :

ASAT MANAVGAT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER MANAVGAT'TA İÇMESUYU ŞEBEKESİ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

Antalya Büyükşehir belediyesi Asat Manavgat Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bir taraftan Manavgat genelinde eskimiş içme suyu hatlarını yenilerken, diğer taraftan içme suyu hattı olmayan bölgelere yeni içme suyu hattı kazandırmaya devam ediyor. Ekipler, Kızılot Mahallesi’nde birbirine paralel akan 110’luk iki içme suyu hattını 315’lik bir hatla birleştirip, yeni şebekeye bağlama çalışmalarına başladı.
ASAT yetkilileri, Boru imalatları kısa sürede tamamlanan proje tamamlandığı zaman tek hatla daha kapasiteli ve cazibeli su akışı sağlanacağını, ayrıca çalışmakta olan iki pompadan birisine ihtiyaç kalmayacağı için proje sayesinde yüksek miktarda elektrik enerjisi tasarrufu sağlanacağını dile getirdiler.
BURMAHAN MAHALLESİNDE İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR
Asat Manavgat Şube Müdürlüğü Ekiplerİ, Burmahan Mahallesinde bulunan içme suyu hattının eskimiş ve mahalle kapasitesini karşılamıyor olması sebebiyle mahalleye 3 bin metre yeni içme suyu hattı kazandırıyor. 110’luk yeni hat imalatını sürdüren ekipler, şu ana kadar 2000 metrelik kısmı tamamladı. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Burmağan mahallesi sakinlerinin daha kaliteli suya kavuşacağı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kızılot Ve Burmağan İçmesuyu Hattına Kavuşuyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılot Ve Burmağan İçmesuyu Hattına Kavuşuyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı