SAMSUN HABERLERİ

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin entegre stratejik planı hazır

DHA
27.03.2016 - 16:58Son Güncelleme :

Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin entegre stratejik planı hazır

DHA

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ), Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin entegre stratejik yönetim planını hazırladı. 5 yıllık plan kapsamında uygulanacak ilkeler de belirlendi.

Ondokuzmayıs ve Bafra ilçelerini de kapsayan alanda bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti, içinde 9 göl bulunan 56 bin hektarlık delta, Türkiye’de tespit edilen 474 kuş türünden 352’sine ev sahipliği yapıyor. Kış döneminde yıllık ortalama 150 bin kuş popülasyonun gözlemlendiği Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin korunması ve turizme açılması için bir dizi çalışma başlatıldı. Samsun Kızılırmak Deltası Koruma ve Geliştirme Birliği (SAMKUŞ), kuş türü bakımından Türkiye’nin en büyük doğal sulak alanı olan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin 5 yıllık stratejik planını, düzenlediği çalıştayla belirledi. İki gündür Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Engelliler ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yapılan çalıştayda, birliğin çalışma ilkeleri oluşturulup çeşitli kararlar alındı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin entegre stratejik planı hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2016 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nin entegre stratejik planı hazır haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı