Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kızılay'dan Pakistan'a seyyar hastane

  Hürriyet Haber
  13.10.2005 - 13:04 | Son Güncelleme: 13.10.2005 - 13:04

  Türkiye Kızılay Derneği, Pakistan'da meydana gelen depremin ardından, 3 uçakla bölgeye bugün gönderdiği seyyar hastaneyi, Muzafferabad kentinde kuracak.

  Kızılay Genel Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Pakistan'daki 7.6'lık depremin en fazla etkilediği Muzafferabad bölgesindeki arama-kurtarma çalışmaları tamamlanmaya başladı.

  Türk Kızılay'ı, bölgedeki acil beslenme ve sağlık hizmetlerine yönelik çalışmalarını yoğunlaştırdı.
  Deprem felaketinin ardından bölgeye 2 uçakla acil gıda ve tıbbi malzeme gönderen Türk Kızılay'ı, bugün de 3 uçakla bölgeye seyyar hastane ve ek personel sevk etti.

  5 milyon dolar değerindeki seyyar hastane, depremden en çok etkilenen Muzafferabad kentine kurulacak. 35 Kızılay, 20 Sağlık Bakanlığı personelinin görev alacağı hastanede, öncelikle salgın hastalıklara karşı mücadele yürütülecek, her türlü tıbbi müdahale de yapılacak.

  Kızılay, bugün bölgeye hareket eden uçaklarla afetzedelere, ilaç ve tıbbi malzeme yardımlarını da sürdürüyor.
  Bu arada, Kızılay'ın depremin ardından başlattığı “Onlar hep yanımızdaydı, şimdi sıra bizde” adlı kampanyasına yardımlar giderek artıyor. Kızılay'ın 2868 no'lu ortak bağış hesabı, GSM operatörlerinden 2868'e atılan kısa mesajlar ve “www.kizilay.org.tr” adresinden online yapılan bağışların tutarı bugün saat 11.30 itibariyle 1.5 milyon YTL'yi aştı. 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı