MUŞ HABERLERİ

Kızılay’dan Halep’e 2 TIR Yardım

DHA
27.04.2017 - 10:22Son Güncelleme :
DHA

Yusuf Özgür BÜLBÜL / MUŞ, (DHA)-Kızılay Muş Şubesi Suriye’nin Halep kentine 2 TIR yardım gönderdi. Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, ihtiyaçlara cevap verebilecek kadar yardım gönderdiklerini bildirdi.
    Karayollarında düzenlenen törenle yola çıkan TIR’larda 30 ton gıda ve giysiler bulunuyor. Kızılay Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, 5 yıldır bölgede, coğrafyamızda, Suriye’de insani dramlar yaşandığını hatırlattı. Ülkelerin yanlış politikalarının acısını kadınlar, yaşlılar ve çocukların çektiğini söyleyen Koç, Türkiye’nin mültecilere sağladığı insani yardımların ciddi boyutlarda olduğunu kaydetti. Batılı ülkeler ve emperyalist güçlerin hep görüntüde verdikleri duyguyu Türkiye’nin insanı inancı gereği uyguladığını ifade etti. Koç, “Gıda ve giyim olarak insani yaşam malzemelerden oluşuyor. 30 ton gıda ve oradaki insanların kapasitesine cevap verecek şekilde de giyim malzemesi gönderiliyor" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Kızılay’dan Halep’e 2 TIR Yardım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılay’dan Halep’e 2 TIR Yardım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı