Ekonomi Haberleri, Son Dakika, Haberler

EKONOMİ

Kızılay'dan 'biz su satmıyoruz' ilanı

09 Ekim 2011 - 11:01Son Güncelleme : 09 Ekim 2011 - 11:01

Kızılay, “Türk Kızılayı Doğal Kaynak Suyu” adı altında satılan su ile ilgilerinin bulunmadığını açıkladı. "Türk Kızılayı Doğal Kaynak Suyu" markasıyla satılan içme suyunun Kızılay ile hiçbir ilgisinin bulunmadığına, söz konusu suyun Kızılay tarafından üretilmediğine ve satılmadığına dikkat çekildi.

Türk Kızılay Derneği, gazetelere ilan vererek, Türk Kızılayı Doğal Kaynak Suyu’nun doğal yollardan üretilmediğini açıkladı. İlanda, “Son günlerde piyasada 'Türk Kızılayı Doğal Kaynak Suyu' markasıyla satılan içme suyunun Şadırvan İçecek Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ve ülkemizdeki içme suyunun doğal kaynak suyu ile ilgili yasa mevzuatını çiğneyen başka firmalar tarafından çeşitli şekillerde üretildiği ve satışa sunulduğuna müşahede olunmuştur” denildi.

"Türk Kızılayı Doğal Kaynak Suyu" markasıyla satılan içme suyunun Kızılay ile hiçbir ilgisinin bulunmadığının belirtildiği ilanda, söz konusu suyun Kızılay tarafından üretilmediği ve satılmadığına dikkat çekildi. İlanda, Şadırvan İçecek Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile Kızılay arasında imzalanan Türk Kızılayı’nın isim ve logo kullanımına ilişkin marka kullanım sözleşmesinin ilgili firmanın yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle noter kanalıyla çekilen ihtarname ile iptal edildiği belirtildi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’ne ruhsatın iptali için gerekli bildirimlerin yapıldığının kaydedildiği ilanda, yasal işlemlerin başlatıldığını altı çizilerek, şu değerlendirmeye yer verildi:

“Şadırvan İçecek Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi aleyhine gerekli hukuk davaları açıldığı gibi markanın haksız kullanımına ve bu markayla yapılan üretim ve satış sürecine ilişkin Cumhuriyet savcılıklarına da gerekli suç duyurularında bulunulmuştur. Ayrıca Ruhsatın iptali satış ve üretimin durdurulması için Sağlık Bakanlığı ve 81 il valiliği nezdinde gerekli idari girişimler yapılmıştır. Bu konuda gerekli yargılamalar ve soruşturmalar devam etmektedir. Yasal olmayan yollardan Türk Kızılayı Doğal Kaynak Suyu markasıyla Şadırvan İçecek Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi veya başka firmalarca yapılan bu tür su üretim ve satış işlemleri ile bayilik verilmesinin Türk Kızılay ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.”

Etiketler:
Okuyucu Yorumları { Toplam 13 Yorum }
 • Tugrul Kulekci 9.10.2011 12:48:26
  Arkadaşlar, pazarlamacı şirketin sözleşmesi iptal edilmiş, demek ki daha önce sözleşme varmış aralarında ve satılan Türk Kızılayı sularının karının bir kızmı Kızılay'a gidiyormuş ama bundan sonra gitmeyecek anlamında, yanlış anlamayalım. Bu zamana kadar verdiğiniz paralar doğru adrese gitmis demek.
 • turan TAŞ 9.10.2011 12:44:00
  Bu işin altından da,kesinlikle ''Dinci sermaye'' çıkar ama hiçbirşey olmaz,çaldığı yanına kar kalır.Ben zaten bu,KAYNAK ve Maden Sularına inanmıyorum.Büyük Marketler ve hertürlü büfe,bayi ve Bakkalda sayısız Marka Kaynak ve M.Suyu var.Nerede bunların kaynakları?.Hepsi sahte,Suni.
 • AHMET BAYYOZGAT 9.10.2011 12:42:43
  Saçma! Adamların internet sitesinde yazan yazı; "Projenin en temel motivasyon kaynağı Türk Kızılayı’nın , afetzedelere sağlıklı ve kaliteli içme suyu sağlama misyonu olmuştur. Türk Kızılayı, üstlendiği sorumlulukları yerine..." Bunca zamandır hiç mi farkına varılmadı? Neden hiç ses çıkarılmadı?
 • Hasan Çiçek 9.10.2011 12:42:21
  Bu haberde mutlata bir yanlış anlama var. Çünkü Kızılay ile ilgili şirket arasında marka kullanımı ile ilgili bir sözleşme olamasa zaten o firma bu markayı kullanamaz. Kızılay bu sözleşmeyi iptal etmek istiyor gibi görünüyor. Ama Kızılay yöneticilerinin yaptğı etik değil.
 • Rıdvan Hakkı 9.10.2011 12:29:50
  Yıllardır aklınız nerdeydi bugün açıklıyorsunuz bunu? Ben de dahil olmak üzere yüzinlerce kişi bu suyu Kızılay adına güvenerek aldı ve içti. Buna nası izin verdi Türk Kızılayı?
 • GÖRDESLİ RAMAZAN 9.10.2011 12:11:28
  BİZDE KIZILAY'A YARDIM OLSUN DİYE ALIYORDUK... YAZIKLAR OLSUN... İNSAN DUYGULARI İLE BU KADAR DA OYNANMAZ Kİ...
Sayfa Başı
Haberlerrebiülevvel ayırebiülevvel ayı önemiyarın ne kandiliyarın ne kandili kutlanacakçeyrek altın fiyatlarıaltın fiyatlarıgram altın