BALIKESİR HABERLERİ

Kızılay Kurban Bağışı Bekliyor

IHA
17 Eylül 2015 - 17:19Son Güncelleme : 17 Eylül 2015 - 17:20

KIZILAY DERNEĞİ BALIKESİR ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA GÜNDOĞAN

IHA

Kızılay Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Gündoğan yaklaşan Kurban Bayramı münasebetiyle hayır sever vatandaşlara seslenerek Kızılay’a kurban bağışında bulunmalarını istedi.
Kızılay Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hüseyin Gündoğan yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada " Geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yılda Kızılay vekaletle kurban kesim kampanyamız devam ediyor. Bu sene 9. yılımızı tamamlıyoruz. Bu yılda geçmiş yıllarda olduğu gibi veteriner hekim, noter ve din görevlileri huzurunda ve Kızılay’ı nezaretinde İslami esaslara uygun olarak kurban bağışlarınıza talibiz. gerek ülkemizde, gerekse dünyanın çeşitli ülkelerinde kurbanlar kesiliyor Pakistan, Somali Filistin’de, Bosna Hersek’te, Kosava gibi diğer ülkelerde olduğu gibi ülke içinde de kurban bağışları devam ediyor ve artık sona yaklaşıyoruz. Henüz ben kurbanımı almadım şehir ortamında kurbanımı kesme imkanına sahip değilim diyen herkesi Kızılay aracılığıyla kurban bağışında bulunmaya davet ediyorum. Ülkemizdeki kurban fiyatları ile yurt dışındaki kurbanlar arasında farklar var. Türkiye içerisinde 690 TL. Yurt dışında kesilecek kurbanların fiyatları ise 435 lira. Son günler yaklaşıyor tekrar söylemek istiyorum. Şehir ortamında ben kurbanımı kesemiyorum, pazara gidemiyorum nasıl alacağım, ne şekilde etini dağıtacağım diyen herkes gelsin bize vekaletini versin. Kesilen bu kurbanlar yıl içinde ülke genelinde şubelerimiz aracılığıyla tespit etmiş olduğumuz muhtaç ve fakir insanlara dağıtılmak suretiyle dini vecibelere uygun en iyi şekilde kurbanlar kesilecektir. Şunu özellikle belirtmek istiyoruz kesilmiş olan kurbanların kesimine ilişkin noter ve kamera eşliğinde kayda alınmış şekilde kendilerine cd’lerini ve teşekkür plaketi gönderiyoruz, ve yine kendilerine tadımlık işlenmiş kurban etini kavurma halinde gönderiyoruz. Onların çevresinde fakir fukara ve muhtaç insanlar varsa istekleri doğrultusunda onlara da dağıtabiliyoruz. Yaklaşan bu günlerde sizleri Kızılay’a kurban bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Geçmiş yıllarda iyi bir çalışma yaptı Balıkesir şubemiz. Bu yüzden dolayı genel merkezimiz bizi bu yıl Kosova’da ki kurban kezim organizasyonunda görevlendirdi. Biz kurbanda inşallah Kosova’da olacağız. Balıkesir halkını da eğer yurt dışında kurban bağışında bulunacaksa Kosava adına bağışta bulunmaya davet ediyorum. Şimdiden herkesin bayramını tebrik ederiz"dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Kızılay Kurban Bağışı Bekliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılay Kurban Bağışı Bekliyor haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:28
  • Guneş
   06:17
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:10
  • Akşam
   20:08
  • Yatsı
   21:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı