MUŞ HABERLERİ

Kızılay’dan MŞÜ’ye Sosyal Mağaza

IHA
07.09.2015 - 17:06Son Güncelleme :

KIZILAY TARAFINDAN MŞÜ'DE KURULACAK OLAN SOSYAL MAĞAZADA, ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ GİYİM MALZEMESİ VERİLECEK

IHA

Türkiye Kızılay Derneği Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, Muş Alparslan Üniversitesi’nde (MŞÜ) sosyal mağaza kuracaklarını ve bu mağazada ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz kıyafet verileceğini söyledi.
Kızılay tarafından hayata geçirilen ve MŞÜ Rektörlüğü tarafından da olumlu bulunan ‘Sosyal Mağaza’ projesi kapsamında üniversite kampüsünde giyim mağazası kurulacak. Bin metrekare alana sahip olacak mağazada, ayrıca Kızılay’a ait ikram araçlarında da öğrencilere ücretsiz çorba dağıtılacak. Konuyla ilgili İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Türkiye Kızılay Derneği Genel Merkez Denetim Kurulu Üyesi ve Muş Şube Başkanı Cengiz Koç, mağazanın çok kısa bir süre sonra faaliyete gireceğini söyledi. Projeye MŞÜ Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın da çok sıcak baktığını ifade eden Başkan Cengiz Koç, projenin hayata geçirilmesi için kampüste kendilerine bin metrekare yer tahsis edildiğini kaydetti. Buradaki asıl hedeflerinin öğrencilerin yardımlaşma, gönüllülük ve afet reflekslerinin hayata geçirilmesi olduğunu dile getiren Cengiz Koç, "Kurulacak mağazada, ihtiyaç sahibi öğrencilerimize birinci durum giysi yardımı yapılacaktır. Bunun yanı sıra öğrencilerimize sabahları ikram araçlarımızda çorba dağıtılacaktır. Bu projeyle öğrencilerimizi sosyal aktivitelere yönlendirmiş olacağız. Orada düzenlenecek sosyal aktivitelere de direkt katkı sunacağız” dedi.
Projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu dile getiren Başkan Cengiz Koç, şöyle konuştu:
"Projeyi Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’la paylaştığımız zaman çok sıcak bakmıştı. Projenin hayata geçmesi için bin metrekare yer tahsis edildi. Biz de burada kapalı alanda mağaza kurduk. Yine aynı yerde öğrencilerimizin sosyal aktivite düzenleyebileceği alanımız da mevcut. Bu projemizin benzerleri yine Kızılay’ımız vasıtasıyla çeşitli illerde uygulanmakta ama böyle kapsamlı proje ilk defa Muş’ta uygulanacak."
Projeye Muş Valiliği, Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Kızılay Merter Şube Başkanlığı’nın da katkı sunacağını belirten Koç, "Mağazanın yönetimini Kızılay’ımız ve üniversite senatomuzun belirleyeceği öğrencilerden oluşacaktır. İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz, yine yönetimimizdeki öğrencilerimiz tarafından belirlenecektir. İhtiyaç sahibi öğrencilerimiz mağazaya girecek ve ihtiyaç duyduğu tüm giyim malzemelerini ücretsiz bir şekilde alabilecektir. Kesinlikle bunun için öğrencilerimizden tek kuruş dahi alınmayacağı gibi ihtiyaç sahibinin deşifre olmadan ihtiyacı giderilecektir” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Kızılay’dan MŞÜ’ye Sosyal Mağaza hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılay’dan MŞÜ’ye Sosyal Mağaza haberi güncellenecektir.

MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ

18 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  06:55
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı