ERZURUM HABERLERİ

Kızılay Başkanı Bozhalil Erzurumlulara Seslendi:

IHA
17.09.2015 - 10:26Son Güncelleme : 17.09.2015 - 10:27

HÜSEYİN BOZHALİL

IHA

2007 yılından beri Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası düzenleyen Türk Kızılayı, bu yılki kampanyasında da hayırseverlere “Kurban Vekaletinizle Tüm Yıl Bayram” sloganıyla sesleniyor. Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası kapsamında yurtiçinde büyükbaş için bir hisse bedeli 690 lira, yurt dışında ise 435 lira olarak belirlendi.
Türk Kızılayı’nın artık geleneksel hale gelen Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası 2015 yılında da devam ediyor. Ülkemizdeki ve dünyanın dört köşesindeki ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayan Türk Kızılayı, kurban etlerini de binlerce mazlumun sofrasına ulaştıracak. Uygulanan model sayesinde ihtiyaç sahipleri sadece Kurban döneminde değil, yıl boyu ete kavuşacak.
‘KURBANLIKLAR KURALLARA GÖRE KESİLİYOR’
Kızılay’ın Erzurum Şube Başkanı Hüseyin Bozhalil Kurban vekaletine tüm Erzurumluları davet etti.
Et ve Süt Kurumunun modern mezbahalarında dini görevliler eşliğinde İslami esaslara ve kurallara uygun kurban kesildiğini anlatan ifade eden Bozhalil, bunun yanı sıra veterinerlerin de büyükbaş hayvanların sağlıklarına dair denetlemelerde bulunduğunu, kurban tanımına uymayan kurbanların kesilmesine izin verilmediğini söyledi.
Kesim anında görevlendirilen noterler vasıtasıyla bu işlemler yapılırken, vekâlet verilen insanlar adına bu kesimlerin yapıldığının resmen zapt altına alındığını, daha sonra ibraz edilmek üzere kurban sahiplerine iletildiğini belirten Bozhalil, şöyle dedi: “Kurbanın olmazsa olmazları arasında olan kurallara uygunluk şartı Türk Kızılayı ile yerine getirilmektedir. Kurban asla bir bağış değildir, bir ibadettir, buna bu gözle bakmalıyız. Türk Kızılayı’nın kestiği kurbanların etlerinin 800 gramlık kavurma konserveler haline getirilmek suretiyle tüm yıl boyunca dağıtılmaktadır. 18 ay raf ömrü olan bu konserveleri, ihtiyaç sahiplerinin, sofralarına ulaştırıyoruz. Binlerce hayvanı kesen bir Kurumun bu etleri üç gün içerisinde milyonlarca ihtiyaç sahibine dağıtması mümkün değildir. Bunların uygun koşullarda saklanması gerekir. Kesilen etlerin kavurma haline getirilip konserve yapılması yöntemi birçok anlamda fevkalade bir çözümdür.
Kurban vekaletinizle tüm yıl yoksullar ve ihtiyaç sahibi insanlar için tüm yıl bayram olacaktır.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Kızılay Başkanı Bozhalil Erzurumlulara Seslendi: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 10 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılay Başkanı Bozhalil Erzurumlulara Seslendi: haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:19
  • İkindi
   15:47
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı