« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kızıl Yıldız kulübü iflas etti

Sırbistan Süper Lig takımlarından Kızıl Yıldız, küresel mali kriz nedeniyle iflas ederken, kulübün icra kurulu istifasını verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Küresel mali krize yenik düşen, geçen hafta da kulüp başkanı Dobrivoje Tanasijevic'in istifasını verdiği Kızıl Yıldız Kulübü'nden yapılan açıklamada, “İcra kurulumuzun tümü istifa etmiştir. 3 kişilik geçici bir kurul, yeni kulüp başkanının seçileceği 8 Haziran tarihine kadar, kulübün başında olacaktır” denilirken, “Son derece zor şartlar altında çalışmış olan icra kurulu, bundan böyle futbolcuların sezonun geri kalan bölümünde başarı göstermeleri konusuna odaklanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada ayrıca, kulübün futbolcularına borçlu olduğu, şimdiye dek kimsenin borcunun kulüpte kalmadığı ve futbolcuların, alacaklarını en kısa sürede tahsil edecekleri de belirtildi.

Öte yandan, 23 milyon avro borcu olan kulübün elektriğinin, suyunun ve telefonlarının, faturalar ödenmediği için kesik olduğu, deplasman maçlarında da otelde kalacak paralarının dahi bulunmadığı belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz