« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kızıl: Yarının taraftarını oluşturmak istiyoruz

Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl, Gaziantepspor'u sevmenin büyük fedakarlık gerektirdiğini belirterek, "Biz gençlerle birlikte yarının taraftarını oluşturmak istiyoruz" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Başkan İbrahim Kızıl'ın Gaziantepspor Kulübü adına Bayazhan Restoran'da verdiği yemeğe, yönetim kurulu üyeleri, teknik direktör Jose Couceiro, Milli Eğitim Müdürü Abdullah Şenyüz, Gaziantep'teki lise müdürleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli katıldı.

Başkan Kızıl, burada yaptığı konuşmada, tüm katılımcılara teşekkür ederek, "Bu bir taze başlangıçtır. Öğrencilerimiz ile takımımızı kaynaştırmak, yakınlaştırmak için yapılacak etkinliklerin bir ilkidir. Şehrimizde Gaziantepspor sevgisini yeniden ve güçlü olarak yeşertmek için ne gerekiyorsa yapacağız" dedi.

"Gaziantepspor bu kentin en önemli markasıdır" diyen Kızıl, "Gaziantepspor'a yeni taraftarlar kazandırmak istiyoruz. Burada en önemli görev yöneticiler olarak bizlere ve okul idarecilerimize düşüyor. Kırmızı-siyah renkleri gençlere sevdireceğiz, kulübün tarihini öğreteceğiz. Yönetim olarak taraftar konusuna el attık. Gaziantep'teki gençlerimize güveniyorum. Gaziantepspor'u sevmek fedakarlık istiyor. Biz yarının taraftar grubunu oluşturmak istiyoruz" dedi.

Liseli gençleri tribünlere beklediklerini ifade eden Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gaziantep'te doğup büyüyen, ekmeğini burada kazanan veya yaşayan insanlar Gaziantepspor'u desteklemeli. Çünkü, Gaziantepspor bu kentin takımıdır. Çünkü Gaziantepsiz Gaziantepspor, Gaziantepsporsuz Gaziantep düşünülemez. Gaziantepspor bu kentin tanıtımı için çok önemli mesafeler kat etmektedir. Şu anda Gaziantepspor oynadığı futbol ve iyi sonuçları ile Türkiye'de kendisinden söz ettirmektedir. Bunları mutlaka değer olarak görüp ona göre hareket etmek gerekiyor. Biz Gazianteplilerin sevgisini istiyoruz. Bu sevgiyi bizden esirgemeyin."

Kızıl, Kamil Ocak Stadı'nda oluşturulacak olan "Öğrenci Tribünü" dışında, Milli Eğitim personeli için Kapalı A ve B tribünlerinden yer vereceklerini, lise müdürlerinin her türlü sorunlarında yanlarında olacaklarını sözlerine ekledi.

GENÇLERİN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Teknik direktör Jose Couceiro da herkesi Gaziantepspor'un kendi evinde oynayacağı maçlara beklediğini ifade etti.

Takımın başarısında en önemli faktörün taraftar desteği olduğunu anlatan Coucerio, "Herkesi hafta sonu oynayacağımız Bursaspor maçına bekliyoruz. Çünkü bir ekip galip gelebiliyorsa, bunu sadece futbolcular veya teknik heyet yapmıyor. Taraftar desteği çok önemli. Gençler bizim geleceğimizdir. Kazansak da kaybetsek de takımımızı inanarak destekleyin. Bizimle beraber olmanız gerçekten çok önemli. Bazı şeyleri değiştirebilmek için gençlerimize çok ihtiyacımız var. Kulübümüzün başlattığı okul projesi gelecek için çok önemli. Destekliyorum" şeklinde konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Şenyüz ise okul müdürlerine gösterdikleri ilgiden dolayı kulüp yöneticilerine teşekkür ederek, "Başkan Kızıl'a bu nazik davetinden ve güzel düşüncelerinden ötürü teşekkür ederim. Bu kentin takımını sevdirmek için gücümüz ve yetkimiz dahilinde her şeyi yapacağız. Başkanımızın çok güzel fikirleri var ve inanıyorum ki, hep beraber bunları hayata geçireceğiz" dedi.

Başkan Kızıl, okul müdürlerine Gaziantepspor armalı kırmızı-siyah renklerde birer kravat hediye etti. Hediye edilen kravatı boynuna takan teknik direktör Coucerio, kırmızı-siyahlı kravatla gazetecilere poz verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler