« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kızıl: Kendin en önemli markasıyız

Gaziantepspor Kulübü basın sözcüsü Mehmet Kızıl, kentin en önemli markasının Gaziantepspor olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Özel Sunguroğlu Koleji'nde yapılan panele, Gaziantepspor Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, Yönetici Arif Çelik, teknik direktör Jose Couceiro ve futbolculardan Ivan De Souza, Murat Ceylan ve Mehmet Karakeçili katıldı. Panel için okula gelen Gaziantepspor heyeti çiçeklerle karşılandı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Gaziantepspor Basın Sözcüsü Mehmet Kızıl, göreve geldikten sonra taraftarın desteğini alabilmek için çeşitli girişimlerde bulunduklarını belirtti.

'Gaziantepspor bu kentin en iyi ve önemli markasıdır" diyen Kızıl, "Fakat yıllardır taraftar ile ilgili problemlerin olduğunu gördük. Sezon başında kulüp başkanımızla konuşarak taraftar konusunu ele almak istediğimi söylemiştim. Ben, bunu isterken Gaziantep'teki gençlere güvenerek söyledim. Gaziantepspor'u sevmek fedakarlık istiyor. Biz yarının taraftarını oluşturmak istiyoruz" dedi.

Liseli gençleri tribünlere beklediklerini ifade eden Kızıl, "Ben, bugün hem Gaziantepspor hem de şirketim adına buradayım. Gençlerimizin biletlerini Türkoil karşılayacaktır. Gaziantepspor tek başına farklı sportif etkinlikleri destekleyememektedir. Biz bunları sponsorlar aracılığıyla yapmayı planlıyoruz. Gaziantep'te başta basketbol olmak üzere diğer branşlarda da faaliyetlerimiz olacak. Bunları çeşitli sponsorluklar bularak hayata geçirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

Gaziantep'te doğup büyüyen, ekmeğini burada kazanan veya yaşayan insanların 3 büyük takımdan birini desteklememesi gerektiğini ifade eden Kızıl, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İnsanlarımız İstanbul'a gitmeden oradaki takımı destekliyor. Bu durum kabul edilir gibi değil. Bizim burada Gaziantep'te Gaziantepspor'u desteklememiz gerekir. Çünkü Gaziantepsiz Gaziantepspor, Gaziantepsporsuz Gaziantep düşünülemez. Gaziantepspor bu kentin tanıtımı için çok önemli mesafeler kat etmektedir. Şu anda Gaziantepspor oynadığı futbol ve iyi sonuçları ile Türkiye'de kendisinden söz ettirmektedir. Bunları mutlaka değer olarak görüp ona göre hareket etmek gerekiyor. Hafta sonları kebap yellemek yerine takımımızı desteklemeye gidelim. Biz Gazianteplilerin sevgisini istiyoruz. Bu sevgiyi bizden esirgemeyin. Buradaki coşkuyu tribünlerde de görmek istiyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz