« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kızıl: Batuhan'ın sakatlığı ciddi

Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, kiralık anlaşma imzaladıkları fakat kırmızı-siyahlı ekibin formasını giymeden Beşiktaş'a geri dönen Batuhan Karadeniz için "Biz yolladık" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Batuhan Karadeniz iki hafta önce transfer olduğu Gaziantepspor'dan sürpriz bir şekilde ayrılırken tartışmalar ve iddialarda bir birini izledi.

Geçmişte futbol dışı görüntüsüyle çok tartışılan genç futbolcunun Gaziantepspor'dan apar topar ayrılması, oyuncunun kişisel problemleri nedeniyle gerçekleştiği şeklinde yorumlandı.

KIZIL: BATUHAN'IN SAKATLIĞI CİDDİ

Radyospor'da "Aydın Cingöz ile Haber Aktif" programına katılan Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Batuhan Karadeniz'in neden takımdan ayrıldığını açıkladı. Kızıl, "Batuhan Türkiye'nin en önemli golcülerinden biri. Takıma kazandırdığımızda çok mutlu olduk. İddialı bir takım kuruyoruz ve bu takımın en önemli parçalarından biri Batuhan olacaktı. Ancak sakatlığı buna izin vermedi" dedi.

Batuhan'ı transfer ederken 4-5 haftalık kaybı göz aldıklarını ancak daha sonra kulüp doktorlarının verdiği raporda Batuhan'ın futbol oynamaya başlama süresinin 4-5 haftayı geçtiğini vurgulayan Kızıl, "Biz Batuhan'ın 4-5 hafta oynamayacak olmasını kabul etmiştik. Bu yıl önemli işlere imza atacak bir kadro kuruyoruz. Bu nedenle uzun süre oynamayacak bir futbolcuyu transfer edemezdik. Üç gün önce Batuhan'ı İstanbul'a çağırdım ve kararımızı açıkladım. Batuhan'da 'Başkanım sizi mahcup etmek istemem' dedi ve yolları ayırmaya karar verdik.  Acilen bir golcüye ihtiyacımız var ve en kısa zamanda bu transferi gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Batuhan'ın Çeşme'de basına yansıyan fotoğraflarına da değinen Kızıl, "Batuhan'a sahip çıkmak gerekiyor. Böyle futbolcular kolay kolay yetişmiyor. Çıkan haber yanlıştı. Futbolcu iznini kullanarak Çeşme'ye gitmiştir. Kimsenin de bunu yargılamaya hakkı yok. Olay saptırıldı. Bu futbolcular kolay kolay yetişmiyor" diye konuştu.

Bu arada bir başka iddiaya göreyse Batuhan Karadeniz, ödeme alamadığı için Gaziantepspor'dan ayrılmaya karar verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz