Ege Haberleri

EGE

  Kızgın yağla haşladı 8 yılla yargılanacak

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  30 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 29 Temmuz 2012 - 16:50

  Buca’da, boşandığ eski eşi 22 yaşındaki Dilek Kanyılmaz’ın üzerine bir tencere dolusu kızgın yağ döken 24 yaşındaki V.O. hakkında, 2.5 ile 8 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. Yargılama önümüzdeki günlerde başlayacak.

  İzmir Buca’da, kendisine şiddet uygulayan eşi 24 yaşındaki V.O.’dan 10 ay önce boşanan 22 yaşındaki Dilek Kanyılmaz, ailelerin araya girmesi ve 2.5 yaşındaki kızının babasız büyümemesi için, bir daha şiddet uygulamayacağı sözü üzerine Gediz Mahallesi’ndeki evine geri döndü. Çift arasında gece yarısı ayrı yaşadıkları dönemle ilgili tartışma çıktı. V.O., eşinin üzerine, tenceredeki kızgın yağı döküp kaçtı. Dilek Kanyılmaz, hastaneye kaldırılıp tedaviye alındı.


  Sürekli şiddet gördüm
  Boşandığı eşi V.O.’nun bazen yüzüne yumruk attığını, bezen kolunda sigara söndürdüğünü, bacağından tornavidayla yaraladığını anlatan Kanyılmaz, “Ben yatmaya gitmiştim, o sırada tencerede yağı kızdırmış, beni çağırdı. Bana ayrıyken gezmek için Çankaya’ya gidip gitmediğimi sordu. Ben de, ‘Hayır’ dedim, yeminler ettim. İnanmadığını söyleyip yağı üzerime döktü. Eşimden sürekli şiddet gördüm. Ayrılıp tekrar bir araya geldik, her seferinde şiddeti daha da arttı. Ailelerin araya girmesiyle yeniden barıştık. Gözlerimi de eşim yumruk atarak morarttı. Boşanmadan önce koruma talebinde de bulunmuştum” dedi.


  Yağ yanlışlıkla döküldü
  Öfkeli koca V.O., olaydan iki gün sonra polise teslim oldu. V.O., tavada yumurta yaptığı sırada, içindeki yağın yanlışlıkla eşinin üzerine döküldüğünü söyledi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen V.O., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Uzun süre hastanede yatan talihsiz kadın, tedavisi tamamlandıktan sonra annesiyle yaşadığı eve gönderildi. Dilek Kanyılmaz, mahkeme kararıyla koruma altına da alındı.
  Olayı soruşturan savcı, tutuksuz sanık V.O. hakkında “tehdit, kötü muammele ve yaralama” suçlarından 2.5 ile 8 yıl arasında hapis cezası istemiyle sulh ceza mahkemesinde dava açtı. Yargılama önümüzdeki günlerde başlayacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı