Gündem Haberleri

  Kız kardeşinin mezarı başında intihar etti

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  18.08.2009 - 18:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Balçova İlçesi'nde, 2003 yılında kız kardeşi İpek Peker Yemlihan'ı öldüren Memduh Dayan'ı, 5 ay takip edip sokak ortasında vurarak ağır yaralayan Mehmethan Peker, yaşadığı bunalım sonrasında çok sevdiği kız kardeşinin mezarının başında tabancayla başına ateş ederek yaşamına son verdi.

  Olay, bugün saat 14.00 sıralarında Balçova Yeni Mezarlık içerisinde meydana geldi. Silah sesi duyan mezarlık görevlilerinin ihbarıyla hareket geçen polis ekipleri, mezarlıklar arasında erkek cesedi buldu. Yapılan araştırmada, cesedin 35 yaşındaki Mehmethan Peker'e ait olduğu belirlendi. Peker'in ayrıca, başında can verdiği mezarın ise çok sevdiği kız kardeşi İpek Peker Yemlihan'a ait olduğu tespit edildi.

  KARDEŞİNİN İNTİKAMI İÇİN YAŞAMIŞ

  İnşaatlarda fayans ustası olarak çalışan Mehmethan Peker'in, 2003 yılının Temmuz ayında, 2 çocuk annesi kız kardeşi İpek Peker Yemlihan'ı, yasak aşk yaşamasına rağmen kendisiyle gelmeyi kabul etmediği için tabancayla vurarak öldüren Memduh Dayan'ı, 5 ay takip ettikten sonra tabancayla ağır yaraladığı öğrenildi.

  Bir süre cezaevinde kaldıktan sonra yaklaşık 2 yıl önce tahliye olan Mehmethan Peker'in yakınları, sık sık kız kardeşinin mezarını ziyaret ettiğini ve ona olan özleminden söz ettiğini söyledi.

  Mehmethan Peker'in ihtihar haberini alan çok sayıda yakını, mezarlığa geldi. Güçlükle sakinleştirilen Peker'in aile bireyleri, mezar başında iki acıyı birden yaşadı. Mehmethan Peker'in cesedi, nöbetçi savcının incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı