DENİZLİ HABERLERİ

Kız Kardeşim eğitimi alan kadınlara sertifika

DHA
13.11.2017 - 17:19Son Güncelleme :
DHA

DENİZLİ Ticaret Odası'nın (DTO) Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile birlikte düzenlediği 'Kız Kardeşim' projesinde eğitim gören 170 kursiyer ve 29 mentör kadına törenle sertifika verildi.

DTO, TOBB Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Denizli İş Kadınları Birliği Derneği'nin ev sahipliğinde, Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle gerçekleştirilen 'Kız Kardeşim' projesi, şubat ayında yapıldı. Kadınların iş yaşamına katılımlarını sağlamak amacıyla düzenlendi. DTO'da düzenlenen törenle, projedeki eğitime katılan 170 kursiyere ve mentörlük eğitimi alan 29 kişiye sertifika verildi.

DTO Başkan Vekili Salih Sarıkaya, Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Semra Akça Acar, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Zeynel Çağlar ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan törene katıldı.

Törende konuşan Oda Başkan Vekili Salih Sarıkaya, ilin kadın istihdamına vurgu yaparak, "Denizli'de 4/A kapsamında istihdam edilen 223 bin kişinin yüzde 43'ü kadınlardan oluşmaktadır. İstihdama yeni kaydedilen 8 bin 250 kişinin de 4 bin 170'i kadındır. Bu yılın odamızın ev sahipliğinde kadınlarımızın evlerinden çıkarak, özgüvenli bireyler olarak, meslek ve iş sahibi olmaları amacıyla Kız Kardeşim temalı eğitim çalışmasına başlamıştık. Bu eğitim çalışmasının sonunda, 170 kursiyerimize sertifika veriyoruz. Başarı belgelerini alan kursiyerlerimize de başarılı bir gelecek diliyorum" diye konuştu.

Denizli İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Akça ise, ilin kadın girişimciliği bakımından bölgenin ve ülkenin önemli merkezlerinden biri olduğunu belirterek, DTO'nun kayıtlarına göre ilin şirket ortağı durumunda olan yaklaşık 2 bin 500 kadın girişimci bulunduğunu söyledi.

Zeynel Çağlar da, "Projenin adını kadınlarımızdan ilham alarak belirledik. Kadınlar arasındaki dayanışma kavramından yola çıkarak Kız Kardeşim adını verdik" dedi.

Osman Nuri BOYACI/ DENİZLİ, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Denizli haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Denizli haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kız Kardeşim eğitimi alan kadınlara sertifika haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı